27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Минимална, но сладка победа за Спартак в дербито срещу Шумен (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Минимална, но сладка победа за Спартак в дербито срещу Шумен (+СНИМКИ)

Минимална, но важна и сладка победа с 1:0 постигна Спартак Плевен в дербито срещу третия Шумен в среща от 5-ия кръг на "Б" група. "Синьо-белите" изиграха добър и бърз мач и напълно заслужено спечелиха, като гостите от Шумен можеха да си тръгнат и с повече попадения в своята врата, ако не бяха пропуските на Десислав Русев, на няколко пъти и на Янислав Иванов и Васил Шопов, както и страхотната игра на техния вратар Тихомир Тодоров. Плевенчани бяха пълновластни господари на терена през първата част, като добрата им игра се отрази на резултата, като в 12-ата минута след пряк свободен удар отдясно Ивайло Радецов с хубав фалцов удар успя да изненада Тодоров за 1:0.

През втората част шуменци заиграха по-офанзивно, но освен с един фаул, който Антонов спаси с вещина не се отчетоха с нищо друго по-сериозно. Спартаковци заиграха на контри и само непростимите пропуски не доведоха да увеличаване на резултата.

Двубоят започна вихрено за домакините, като в 5-ата минута удар на Раденцов от воле не успя да намери очертанията на вратата на Шумен. Момчетата на Красимир Бислимов играеха комбинативно и раздвижено, като не даваха на своите гости да организират своите редици. Много добър мач изигра дясният бек на плевенчани Цветомир Панов, който особено през първото полувреме развинти защитата на Шумен, като създаде повечето опасности за своя отбор. При един пореден рейд Панов беше спънат и след страхотно изпълнение на Ивайло Раденцов от почти 30 метра топката изненада излезлия леко напред Тодоров, който я изби, но след като тя беше преминала голлинията.

Домакините продължиха с атакуващата игра, като в 25-ата минута след хубав пас на Любчо Иванов Десо Русев останал непокрит в наказателното поле отправи удар, но стража на шуменци изби с крак. Две минути по-късно отново след бързо слизане по-дясното крило на Панов, защитника подаде на Иво Иванов, който пое хубаво с гърди, но шута му беше блокиран от защитник на гостите.

В 37-ата минута и Янислав Иванов беше близо до гола, но удара му премина покрай десния страничен стълб. Шумен стигнаха само 2-3 пъти до вратата на Антонов, но не го затрудниха с нищо. Така почивката дойде с гол аванс за Спартак - 1:0.

Малко след началото на второто полувреме Десислав Русев надбяга защитата на Шумен и останал сам в полето пред Тодоров беше подкосен, но рефера Ангел Ангелов не посмя да даде очевидна дузпа за Спартак. Десет минути след антракта Яни Иванов получи добър пас отляво, но отправи слаб удар и вратаря спаси.

В последния половин час на двубоя шуменци взеха инициативата, като се опитаха да променят резултата, но освен с един фаул, който Антонов отрази и още един опит за прехвърлящ удар три минути преди края, който мина над гредата, не се отчетоха с кой знае какво още.

За сметка на това "синьо-белите" заиграха на контри, като първо Русев в 69-ата стреля отляво, но пак Тодоров изби, после в 80-ата Васил Шопов се пребори за една спорна топка напредна, но шута му за пореден път бе отразен от страхотния Тодор Тодоров.

В заключителните минути шуменци се втурнаха да изравняват, но можеха да бъдат наказани, като тарана Десислав Русев, на който явно не му беше ден, в 88-ата минута отправи лек, но хубав прехвърлящ шут, но вратаря се намеси. В продължението отново Русев използва едно недоразумение на защитата на Шумен, но на два пъти неговите удари бяха парирани от героя на гостите в двубоя Тошко Тодоров.

Така Спартак постигнаха трета домакинска победа с 1:0, като след хикса на едноименния варненски тим срещу Нефтохимик излезе напълно еднолично на върха в групата с актив от 13 точки, с 2 повече от варненци и с три пред Светкавица и Раковски.

В следващия 6-ти кръг Спартак ще гостуват на последния Сливен, които нямат спечелена точка и имат само един отбелязан гол. Двубоят е на 30 септември, неделя, от 17 часа в града под Сините камъни.

Спартак Плевен игра в следния състав: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Милен Тодоров (81 - Мариян Блажев), Михаил Милчев, Иво Иванов, Янислав Иванов (75 - Станислав Иванов), Ивайло Раденцов (60 - Станислав Краев), Васил Шопов, Любомир Иванов, Десислав Русев.

Добавено в: Неделя, 23 Септември 2012 19:37