20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Водачите в "А" Областната футболна група с убедителни победи

PostHeaderIcon Водачите в "А" Областната футболна група с убедителни победи

Трите лидера в класирането на "А" Областна футболна група продължават да мачкат своите съперници. В срещи от 4-ия кръг водачите постигнаха убедителни победи като домакини и все още нямат загубена точка. В Плевен тимът на Сторгозия срази гостуващия Ракета (Буковлък) с 6:1, но най-интересното в случая е факта, че дори и тази впечатляваща победа не успя да стигне на плевенчани, за да запазят първото си място във временното подреждане. Сторгозия бяха изпреварени от Мизия (Кнежа), които на собствен терен просто разнищиха отбора на Борба (Шияково), като им вкараха 12 безответни гола.

Третият тим, който продължава с пълен актив от точки, Левски (Брест) постигнаха малко по-скромен резултат. Те спечелиха "само" с 4:1 домакинския си двубой срещу Единство (Долни Дъбник), но тук трябва да се има предвид, че гостите бяха на четвърто място преди този мач.

Втора поредна победа постигна един от добрите тимове в шампионата - Ювентус (Малчика). Те надделяха вкъщи над Червена звезда (Глава) с 2:0, като по този начин излязоха на четвъртото място, но на цели 6 точки зад лидерите.

В другите срещи се получиха също интересни резултати, като два от тимовете, които до момента нямаха нито една точка успяха да извоюват първите си победи, а именно - Пордим биха Тръстеник (Долна Митрополия) с 4:0, а Спартак (Койнаре) спечелиха срещу Светослав (Лепица) с 4:1. Двубоят между Градище и Ботев (Комарево) беше отложен.

В следващия 5-ти кръг и трите водачи гостуват - Мизия (Кнежа) отиват в Буковлък, където ги чака стабилен сблъсък срещу коравите домакини, Сторгозия ще имат визита в Комарево на местния Ботев, а третия Левски (Брест) ще пътуват до Долна Митрополия за здрав двубой срещу местния Тръстеник, които са осми във временното класиране.