27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак разби Септември в Симитли с 4:0, излиза начело в "Б" група (+ВИДЕО)

PostHeaderIcon Спартак разби Септември в Симитли с 4:0, излиза начело в "Б" група (+ВИДЕО)

Спартак Плевен излезе начело в "Б" група, след като в среща от 4-ия кръг разби като гост в Симитли местния Септември с 4:0. Головете за плевенчани вкараха на два пъти Десислав Русев и по веднъж Янислав Иванов и Владислав Василев. Още след първата част "синьо-белите" водеха с 1:0 след попадение на Русев. Момчетата на Краси Бислимов надиграха тотално Септември, като след тази си победа покориха върха във втората българска дивизия с 10 точки и голова разлика 7:1. Също с 6 гола плюс, но с гол по-малко вкаран от плевенчани, втори останаха съименниците им от Варна, които също имат 10 пункта, но голова разлика 6:0.

Мачът в Симитли се игра с ден закъснение, заради проливния дъжд, който се изля в югозападното градче в неделя. Главният рефер Таско Тасков отложи двубоя за понеделник по същото време. Плевенските футболисти излязоха пределно мобилизирани, като последните проблеми около изваждането на юношеския тим от Елитната група до 19 г. като че ли им подейства още по-стимулиращо.

Още в 3-ата минута бранител на Септември (Симитли) изчисти топката от голлинията. След още седем Десислав Русев след хубав удар с глава изведе плевенчани напред в резултата. Домакините имаха само едно положение през първата част, като в 18-ата минута Костадин Аджов се вряза в пеналта пред Антонов, но пропусна. Така Спартак се оттегли на почивка с гол аванс.

След таймаута Спартак просто разбиха неориентирания тим на домакините. Първо в 52-ата минута младежкия национал Янислав Иванов засече с глава центриране на резервата Любомир Иванов и удвои. Десет минути по-късно разигралия се напоследък Десислав Русев вкара своя втори гол в мача. Той получи топката в наказателното поле и с удар по диагонала направи резултата класически. В 69-ата минута току що влезлият в игра нападател Владислав Василев засече с крак центриране на Янислав Иванов за разгромното 0:4. Така четирите безответни гола бяха достатъчни на плевенчани да оглавят временното класиране в групата.

В следващия 5-ти кръг, тази неделя, 23 септември от 17.00 часа на Спартак предстои и първото по-сериозно дерби през сезона. На стадион "Плевен" спартаклии ще се изправят срещу един от претендентите за промоция през тази година Шумен 2010, които след първите четири мача са трети с точка по-малко от Спартак.

Съставът на Спартак (Плевен) при разгрома над Септември: Станислав Андонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Милен Тодоров, Михаил Милчев, Иво Иванов (77 - Цветан Петров), Янислав Иванов, Станислав Краев (46 - Любомир Иванов), Ивайло Раденцов, Васил Шопов, Десислав Русев (68 - Владислав Василев).