27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Червен бряг с нова победа, излиза еднолично на върха в Северозападната "В" група

PostHeaderIcon Червен бряг с нова победа, излиза еднолично на върха в Северозападната "В" група

Победа, равен и 2 загуби записаха отборите от плевенски регион в 4-ия кръг на Северозападната "В" група. ОФК Червен бряг продължава с убедителното си представяне в първенството, като спечели с класическото 3:0 гостуването си на Трявна. Така след изненадващия хикс - 1:1 на Локомотив 1929 в Мездра с Балкан (Белоградчик) червенобрежани излязоха еднолично начело във временното класиране с пълен актив от 12 точки, с 2 повече от "железничарите" и с 3 пред свищовските "студенти".

В двубоя в Трявна Червен бряг решиха крайния изход още през първата част, когато централният нападател Стефан Христов и капитанът Дилян Димитров дадоха удобна преднина от 2 гола на своя тим. Гостите бяха по-активният отбор и след почивката, като Петьо Славчев отбеляза нов гол, оформяйки крайния резултат в мача - 3:0.

В регионалното дунавско дерби в Свищов местния Академик се наложи над Гигант (Белене) с 1:0. "Студентите" стигнаха до успеха след попадение на Радосвет Чанов в 48-ата минута. Беленчани не се представиха много добре в срещата, като позволиха на домакините да владеят инициативата през почти цялото времетраене на срещата. Липсата на концентрация в завършващата фаза попречи на Академик да се поздрави с по-убедителна победа. След тази загуба Гигант са пети с 6 точки след 2 победи и 2 поражения.

В друга среща от кръга никополският Ситомир записа важно равенство в Горна Оряховица срещу Локомотив - 0:0. Така след изиграни 4 срещи те са шести с 5 точки, след победа, две ремита и една загуба.

Четвъртият тим от нашата област - Левски 2007 допусна второ поредно поражение. След като в 3-ия кръг левчани паднаха вкъщи от Академик (Свищов) с 0:2, сега те загубиха в Селановци от Дунав 98 с 3:1. Така Левски 2007 са най-слабо представящият се тим от региона, като са седми в подреждането с актив от 4 пункта след победа, равен и 2 загуби.

В следващия кръг, на 23 септември (неделя), феновете на Червен бряг очакват с нетърпение голямото дерби на групата. На градския стадион червенобрежани ще посрещнат втория Локомотив (Мездра), като двубоят се очертава да бъде много интересен и оспорван. Припомняме, че през миналата седмица двата тима се срещнаха в регионален 1/2-финален сблъсък от турнира за Купата на България, като в Мездра местните "железничари" успяха да победят с 3:1. Дербито в неделя е с начален час 17.00.

Другите три тима от областта също ще бъдат домакини в следващия 5-ти кръг. Най-лесен изглежда мача на Ситомир, които посрещат последния Трявна. Гигант се изправят в Белене срещу Дунав 98 (Селановци). Очаква се тук срещата да е доста оспорвана предвид факта, че Дунав са 4-ти, а Гигант - 5-ти. Левски 2007 ще домакинстват на Локомотив (ГО), като левчани се надяват да прекъснат серията от две поредни загуби. И тези двубои са в неделя, 23 септември от 17.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 17 Септември 2012 10:57