20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Лидерите в Областната футболна група продължават без грешка

PostHeaderIcon Лидерите в Областната футболна група продължават без грешка

Трите лидера в "А" Областна футболна група - Сторгозия, Мизия (Кнежа) и Левски (Брест) продължават своите убедителни игри. В изминалия 3-ти кръг и трите тима спечелиха своите гостувания и по този начин продължават да бъдат на върха с пълен актив от по 9 точки. Най-трудна беше визитата на отбора от Брест, които трябваше да се изправят срещу домакините си от Светослав (Лепица). В мача паднаха цели 10 попадения, като в крайна сметка Левски се поздравиха с успеха, като победиха с 6:4.

Мизия (Кнежа) спечелиха с 2:0 при гостуването си в село Глава на Червена звезда, а плевенския Сторгозия срази с 5:0 ФК Борба в село Шияково. Така след първите три кръга от първенството водачи в подреждането са футболистите на Сторгозия, които имат най-добра голова разлика от трите водещи отбора - 12:2. Кнежа са втори също с 9 пункта и 9:4 голово съотношение, а Левски (Брест) са трети със същия актив от точки и плюс 4 гола.

От другите резултати прави впечатление първата победа на коравия тим на Ювентус (Малчика), които след двете си загуби на старта от Сторгозия и Мизия (Кнежа), сега спечелиха срещу Пордим с 3:1. В друг интригуващ двубой Единство (Долни Дъбник) победиха Долна Митрополия с 4:2 и по този начин ги изпревариха в класирането, като вече са четвърти с 6 точки, а митрополийци останаха шести с 4 точки.

В следващия 4-ти кръг отново най-труден мач предстои за Левски (Брест), които приемат четвъртите Единство (Долни Дъбник). Водачите от Сторгозия също им предстои здрав сблъсък, като те ще посрещнат на стадион "Белите орли", където плевенския тим провежда домакинските си мачове, Ракета (Буковлък). Най-лесна изглежда задачата на Мизия (Кнежа), които домакинстват на 12-ия Борба (Шияково). Всички мачове ще се играят на 15 септември (събота) от 17.00 часа.