27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Ситомир с трудно равенство, Левски 2007 със загуба вкъщи от Академик

PostHeaderIcon Ситомир с трудно равенство, Левски 2007 със загуба вкъщи от Академик

След като в събота Червен бряг и Гигант (Белене) откриха с победи участието на отборите от Плевенски регион в третия кръг на Северозападната "В" група, то днес другите два тима от областта не успяха да спечелят своите мачове. Ситомир (Никопол) едва издрапа до хикса в двубоя срещу Дунав (Селановци) - 1:1. Още през първото полувреме гостите поведоха в 38-ата минута, когато точен бе Мартин Маринов. След таймаута никополци се втурнаха да изравняват и макар и чак пет минути преди края, все пак успяха. Тогава Валентин Ванов реализира за 1:1, с което и приключи срещата.

След като в сряда Левски 2007 разбиха гостуващия Балкан (Белоградчик) със 7:1, то днес се очакваше левчани да окажат по-сериозна съпротива на Академик (Свищов). Явно все пак гостите се оказаха по-добрия тим, след като спечелиха с 2:0. Първо в 35-ата минута Радослав Чанов даде преднина за "студентите", а след само още една минута Красен Каравелов оформи и крайното 2:0.

Така след мачовете от третия кръг лидер в класирането е отборът на Локомотив 1929 (Мездра) с пълен сбор от 9 точки, след днешния погром над Трявна в планинското градче с 9:1. Веднага след тях в подреждането е ОФК Червен бряг, които имат също 9 точки, но са с по-лоша голова разлика. Гигант (Белене) са четвърти с 6 пункта, а Левски 2007 и Ситомир (Никопол) са съответно 5-ти и 6-ти с по 4 точки.

В следващия 4-ти кръг, на 16 септември (неделя) от 17.00 часа всички тимове от областта са гости. Най-трудно ще бъде на Гигант, които ще се изправят в регионално дунавско дерби срещу Академик. На Левски 2007 и Ситомир им предстоят също сложни гостувания, съответно срещу Дунав 98 (Селановци) и Локомотив (Горна Оряховица). По всичко изглежда, че Червен бряг ще продължат победната си серия, след като отиват в Трявна, за да се изправят срещу местния тим.

Добавено в: Неделя, 09 Септември 2012 22:50