20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ "Панаирни" победи за Червен бряг и Гигант (Белене)

PostHeaderIcon "Панаирни" победи за Червен бряг и Гигант (Белене)

Победи в третия кръг на Северозападната "В" група постигнаха тимовете на ОФК Червен бряг и Гигант (Белене). Червенобрежани надвиха много трудно Локомотив (Горна Оряховица) с гол от дузпа минута преди края, а беленчани сразиха с класическия резултат 3:0 гостите си от Чавдар (Троян). И двете срещи бяха изтеглени в събота, заради протичащите през уикенда в тези населени места панаирни дни. Отборът на Червен бряг постигна трета победа от началото на сезона пред погледа на Председателят на Народното събрание Цецка Цачева, която беше на трибуните заедно с още около 600 фенове на домакините. Червен бряг играха по-активно през целия мач, но стигнаха до победата в последните минути на двубоя, когато Дилян Димитров отбеляза от дузпа и донесе минималната победа на своя отбор.

Това бе трето попадение в три мача за капитана на Червен бряг. Още в 6-та минута Милен Тонев, от отбора на домакините, стреля от воле, но изигралият силен мач вратар на Локомотив Стоян Петков отрази удара. Седем минути по-късно и вратарят на домакините Николай Христов-Пантерата показа завиден рефлекс, когато отрази удар на Пламен Иванов. До края на полувремето "партизаните" бяха господари на игрището, като най-големия си пропуск те сътвориха в последната минута на частта, когато Димитров намери с далечен пас Петьо Славчев, който стреля мощно, но топката срещна напречната греда. В създалото се меле Калоян Тодоров направи ефектна задна ножица, но кълбото отново нацели гредата над Петков.

След почивката червенобрежани продължиха да нападат, като в 59-та минута нов удар на Дилян Димитров от далечна дистанция срещна тялото на бранител на Локомотив, топката застрашително полетя към вратата, но отново стражът на гостите спаси. Последваха няколко опасни шута отправени от Милен Тонев от воле и на два пъти Стефан Христов с глава. Така се стигна до 89-та минута, когато резервата Людмил Богданов бе фаулиран в наказателното поле и съдията показа "бялата точка", а капитанът на домакините Димитров отбеляза майсторски за 1:0.

Мачът в Белене се разви по очаквания начин, като домакините от Гигант бяха с класи над футболистите от Чавдар (Троян) и 3:0 беше най-малкия резултат, с който си тръгнаха гостите.

Така преди останалите мачове от кръга в неделя ОФК Червен бряг са лидери с пълен актив от 9 точки и голова разлика 7:4, а Гигант са трети с шест пункта и голово съотношение 5:3.

В следващия 4-ти кръг Червен бряг трябва да гостуват в Трявна на местния отбор, а на Гигант (Белене) им предстои регионално дерби в Свищов срещу Академик. Мачовете са насрочени за 16 септември (неделя) от 17.00 часа.

Добавено в: Неделя, 09 Септември 2012 16:05