20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак загуби контролата срещу Монтана с 0:2

PostHeaderIcon Спартак загуби контролата срещу Монтана с 0:2

Спартак Плевен падна с 0:2 при гостуването си в Монтана в контролна среща играна вчера на стадион "Огоста". През първото полувреме плевенчани имаха няколко шанса за гол, но ги проиграха. В мача не играха седемте контузени футболисти, а именно невъзстановените Краев, Дангуров, Шопов, Раденцов, Тихомир Тодоров и вратаря Манолов, както и оперираният наскоро Мони Рудашки. За плевенчани във втори пореден контролен двубой игра дефанзивният халф Иво Иванов, който преди два месеца напусна предишния си клуб Локомотив (София). За отбора на Монтана пък в игра влязоха футболистите, които почиваха в сряда в контролата срещу Левски.

Малко след началото на мача монтанци можеха да открият, но ударът на Деян Христов бе избит от голлинията. В 10-ата минута Спартак не успяха да поведат, след като стража на домакините Цветковски, умело отрази хубав удар на Любомир Тодоров. Седем минути по-късно пък Антонов закова топката на голлинията след удар с глава на Лахчев. Последваха и две добри атаки за "синьо-белите", но шутовете на Любо Тодоров и Владислав Василев минаха близо до гредите.

През втората част монтанци играха по-организирано и логично стигнаха до два гола. Първо в 58-ата минута Петър Петров с дълъг пас намери Чипилов, който останал сам срещу резервата Васил Тодоров го преодоля за 1:0. Малко след това Тодоров спаси с вещина нов удар на Чипилов. Две минути преди края Спас Георгиев бе фаулиран в наказателното поле на Спартак и Владимир Мичев от дузпа оформи крайния резултат.

Спартак игра в следния състав: Антонов, Панов, Ванков, М. Тодоров, Милчев, Я. Иванов, Ст. Иванов, Петров, В. Василев, И. Иванов, Л. Тодоров (В. Тодоров, Русев, Паликрушев, Григоров, Блажев, Тафраджийски)

Източник: football24.bg

Добавено в: Събота, 08 Септември 2012 19:17