20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Червен бряг с втора победа, Левски измъкнаха хикс в Троян

PostHeaderIcon Червен бряг с втора победа, Левски измъкнаха хикс в Троян

Отборът на Червен бряг записа втора поредна победа в Северозападната "В" група. В неделя червенобрежани надделяха като гост над коравия тим на Дунав 98 (Селановци) с 2:1 в мач от 2-ия кръг от шампионата. Така отборът на Червен бряг имат пълен актив от 6 точки и разделят първото място заедно с Локомотив (Мездра), но имат по-лоша голова разлика. В същото време в друг двубой от кръга Левски 2007 измъкнаха равен при гостуването си на новаците от Чавдар (Троян) - 1:1. Това беше първи мач за футболистите от град Левски през новия сезон, след като в първия кръг техния мач срещу Балкан (Белоградчик) не се състоя и беше отложен.

Мачът в Селановци беше доста интригуващ, тъй като и двата отбора имат добри състави и са с претенции за призовите позиции в групата. През първата част двата тима не си отбелязаха гол, но през второто полувреме играта стана доста по-интересна и логично паднаха и три гола. Първо, в 58-та минута, капитанът на Червен бряг Дилян Димитров открадна една топка в полето на Дунав и с хубав далечен прехвърлящ удар изненада вратаря на Селановци за 0:1.

Двайсетина минути преди края на двубоя Стоян Стоянов от домакините засече центрирана на далечната греда топка и изравни. В 82-та минута Червен бряг ликуваха, след като Стефан Христов вкара победното попадение. Той отново използва неточност в отбраната на Дунав, напредна в полето на домакините и отбеляза хладнокръвно за 1:2.

В мача на Левски 2007 в Троян срещу Чавдар в края на първото полувреме домакините успяха да отбележат и да излязат напред в резултата. Точен в 43-ата минута беше Боян Иванов. След почивката обаче гостите от град Левски заиграха много активно и в 58-ата минута Венци Миленов спаси точката за левчани. Така след един изигран мач Левски 2007 са на 7-мо място с 1 точка.

Припомняме, че в събота другите два отбора от областта се представиха на различни полюси. Гигант (Белене) победи Балкан (Белоградчик) с 2:0 като гост, а Ситомир (Никопол) падна в Свищов от Академик със същия резултат - 0:2.

Добавено в: Понеделник, 03 Септември 2012 14:27