27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Едно на мъка за Спартак, "синьо-белите" с много трудна победа над Любимец

PostHeaderIcon Едно на мъка за Спартак, "синьо-белите" с много трудна победа над Любимец

Спартак Плевен записа изключително трудна победа в третия кръг на "Б" група, като надделя над Любимец 2007 с 1:0. Трите спечелени точки бяха извоювани след голяма доза късмет и пълно себераздаване от футболистите на плевенския клуб. През доста големи периоди от време, особено през втората част гостите бяха определено по-добрия отбор и само липсата на шанс не им позволи да си тръгнат поне с точка от Плевен. Голът за Спартак отбеляза в последната минута на първото полувреме новото попълнение Владислав Василев, който се оказа най-съобразителен при едно меле в полето на Любимец и с плътен шут от границата на вратарското поле препарира стража на гостите Деян Вълков.

Мачът започна с лек превес на Спартак, но плевенчани доста трудно достигаха до стрелкови позиции. В 5-ата минута след изпълнение на фаул Ивайло Раденцов отправи добър удар, но вратарят на Любимец спаси. "Синьо-белите" продължиха да владеят повече топката, но гостите отговаряха с много опасни контраатаки. При една от тях в 15-ата минута Николай Павлов получи съвсем сам на точката на дузпата хубав пас отляво, но би доста над вратата.

Пет минути по-късно дойде първото по-сериозно положение за Спартак. Янислав Иванов бе оставен непокрит в полето на гостите, но не можа да уцели добре коженото кълбо, като след последвалия рикошет за малко защитник на Любимец щеше да си вкара автогол. Около половин час след началото на мача треньорът на плевенчани Красимир Бислимов трябваше да извърши принудителна смяна, след като юношата Ивайло Дангуров получи нелепа контузия при опита си да центрира и беше заменен от Станислав Краев.

Последваха поделени минути на надмощие, като в 33-ата минута при една от поредните си контри гостите останаха трима на един в полето на Спартак, комбинираха добре, но останалия сам в малкото наказателно поле Илиян Трифонов отправи нескопосан удар над горната греда вместо да порази опразнената врата зад Антонов.

Така се стигна до последната минута на първото полувреме, когато влезлия Краев се пребори за една топка отляво, финтира хитро двама защитници на гостите и след неговото центриране в създалата се суматоха Владислав Василев се възползва по най-добрия начин, като с хубав удар отбеляза за 1:0, с което завършиха и първите 45 минути.

Още от началото на втората част гостите натиснаха, като в 49-ата минута вратаря на Спартак Станислав Антонов не успя да боксира добре една топка и при последвалия удар на нападател на Любимец кълбото срещна страничната греда, след което се върна и стража на плевенчани успя да я улови. В 57-ата минута на мача дойде и най-хубавото положение на Спартак през второто полувреме, когато доста активния в тези минути по левия фланг Станислав Краев напредна и отправи удар към вратата на Вълков, но той се хвърли и изби топката, която търкаляйки се леко излезе близко до гредата в корнер.

В последните 20 минути на мача отново Любимец увеличиха оборотите, като играчите на Спартак се наложи на моменти да се отбраняват с 11 човека, за да запазят своята преднина. Десет минути преди края Бислимов трябваше да прибягва до нова принудителна смяна, след като влезлия през първата част Краев се контузи и трябваше да напусне терена. На негово място влезе Любомир Тодоров.

Две минути след смяната Любимец изпълниха пряк свободен удар отдясно, като след центрирането Мирослав Будинов стреля с глава Антонов спаси с вещина, последва нов шут на играч на гостите, но кълбото излезе в аут. В даденото от съдията 4-минутно продължение нападателите на гостите отново бяха близо до гола, но за щастие на Спартак битата от футболист на Любимец топка отново не навести вратата на плевенчани, като излезе в аут.

Така след доста мъки, както за футболистите на Спартак, така и за около 3 000 зрители по трибуните мачът приключи с победа за плевенчани, което ги изпрати еднолично на второто място във временното класиране с актив от 7 точки, само на 2 зад лидерите от Спартак (Варна), които имат пълен сбор от 9 точки след три поредни победи.

В следващия 4-ти кръг Спартак ще трябва да гостуват в Симитли на Септември, като все още от БФС не са определили датата и часа на двубоя. Най-вероятно той ще се състои на 16 септември от 17.00 часа. Преди това на 7 септември, петък, на момчетата на Красимир Бислимов им предстои контролен мач с Монтана като гости. Двубоя е с начален час 18.00 на стадион "Огоста" в северозападния град.

Съставът на Спартак в този мач: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Милен Тодоров, Михаил Милчев, Янислав Иванов, Станислав Иванов, Ивайло Раденцов, Владислав Василев, Десислав Русев (54 - Любомир Иванов), Ивайло Дангуров (32 - Станислав Краев, 80 - Любомир Тодоров).