20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ След нелеп гол Спартак загуби от ЦСКА с 0:1 (+ВИДЕО)

PostHeaderIcon След нелеп гол Спартак загуби от ЦСКА с 0:1 (+ВИДЕО)

Тимът на Спартак Плевен загуби минимално с 0:1 от гранда ЦСКА в контролна среща играна в комплекс "Царско село" край София. През целия мач плевенските футболисти играха доста комбинативно, като се опитваха да владеят повече топката, но трудно стигаха до голови положения. Единственото попадение падна в 36-ата минута, като изпълнен фаул от Сержиньо предизвика объркване между вратаря на Спартак Тодоров и защитниците пред него и в настъпилото меле топката попадна в Тангериня, който я добута в мрежата. Иначе като цяло положенията пред двете врати се брояха на пръсти. Все пак отборът на ЦСКА започна по-активно и можеше да открие резултата още във 2-та минута, когато Пакурар се възползва от грешка в отбраната на Спартак и отправи опасен удар от двайсетина метра, който обаче бе париран от Васил Тодоров, топката попадна в Скиорили, който обаче не съумя да се разпише при добавката.

Влезлият като смяна още в 6-ата минута на мястото на Костадин Стоянов Стоичков можеше да вкара и първия си гол с екипа на ЦСКА в 15-ата минута, след като засече центриране на Скиорили отдясно, ала изстрелът му бе прекалено слаб и не затрудни стража на Спартак. "Синьо-белите" имаха едно по-сериозно положение през първата част, което бе дело на Ивайло Дангуров в 27-ата минута. Тогава той нахлу отляво в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, но встрани от вратата. След гола на ЦСКА до края на полувремето обаче нямаше повече интересни положения и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "армейците".

На почивката Стойчо Младенов не извърши нито една смяна, докато отборът на Спартак подмени доста от титулярите си. Подобно на първото полувреме и втората част премина при общо взето вяла игра от страна и на двата отбора. В 48-ата минута Стоичков засече с глава центриране на Сержиньо отляво, но стреля твърде слабо право в ръцете на Тодоров. В 59-ата минута футболистът на Спартак Петър Ванков бе принуден да спре непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Тасио, за което бе санкциониран с червен картон от рефера Баялцалиев. Поради приятелския характер на срещата обаче, играчът на Спартак бе заменен, но тъй като Красимир Бислимов беше пуснал всички свои резерви, то се наложи Тони Паликрушев да се върне на игрището.

Лоша новина за Спартак от мача беше и получената контузия на влезлия през втората част Симеон Рудашки, който също беше сменен от излязал футболист, а именно от юношата Ивайло Дангуров. В 63-ата минута нападателят с френски паспорт Нюанджи нацели десния страничен стълб на вратата на плевенчани, след като засече с глава центриране на Венков отляво. Това бе и най-сериозното положение за "армейците" през втората част.

Пред спартаклии се откриха две добри възможности, като при първата в 76-ата минута удар на Янислав Иванов от дъгата на наказателното поле премина встрани от вратата, пазена от Благой Макенджиев, а при втората в последната минута на мача Владислав Василев можеше да донесе и равенството за плевенчани, но изстрелът му мина над напречната греда.

Хубавата вест за плевенския клуб от двубоя бе завръщането в редиците на Спартак на бившият юноша на тима Иво Иванов, който започна като титуляр и по-всичко личи, че вероятността дефанивният халф да продължи да се състезава в родния си отбор са доста големи.

Съставът на Спартак в мача с ЦСКА: Васил Тодоров, Иво Иванов, Тони Паликрушев, Станислав Иванов, Мариян Блажев, Спас Милушев, Цветан Петров, Тихомир Тодоров, Любомир Тодоров, Ивайло Дангуров и Десислав Русев. През втората част в игра влязоха: Станислав Антонов, Янислав Иванов, Любомир Иванов, Станислав Краев, Симеон Рудашки и Ивайло Раденцов.

Добавено в: Сряда, 29 Август 2012 22:53