27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Две победи и загуба за местните тимове в първия кръг на Северозапад

PostHeaderIcon Две победи и загуба за местните тимове в първия кръг на Северозапад

Две победи и загуба записаха отборите от Плевенски регион на старта на шампионата в Северозападната "В" група. Като домакини Ситомир (Никопол) разбиха новака в групата Чавдар (Троян) с 4:1, а в Белене местния Гигант не можа да се противопостави на силния тим на Ботев (Козлодуй) и логично загуби с 0:3. Най-интересната среща в кръга се игра в Червен бряг, където местните футболисти доста трудно победиха гостуващия Академик (Свищов) с 4:3.

"Студентите" успяха да поведат в резултата още в 14-ата минута чрез Тодор Тодоров, но в 36-ата Петьо Славчев от домакините изравни. В 52-ата минута Дилян Димитров доведе нещата до пълен обрат. Последваха силни минути за Червен бряг, които чрез Стефан Христов и Милен Тонев направиха преднината на домакините внушителна. Свищовлии обаче не се отказаха и успяха да върнат два гола до края на двубоя.

Четвъртият тим от нашата област Левски 2007 не игра срещу Балкан (Белоградчик), тъй като мача беше отложен. Още една среща не се състоя, а именно Трявна - Дунав (Селановци), като мача е пренасрочен за 5 септември от 17.00 часа.

В последната среща от първия кръг Локомотив (Мездра) победи като гост другия железничарски тим в групата от Горна Оряховица с 1:0. Така след първите мачове от новия сезон Ситомир (Никопол) оглавиха класирането с 3 точки и голова разлика 4:1, Червен бряг са 4-ти също с 3 пункта. Левски 2007 са 8-ми, а Гигант - 11-ти без спечелена точка.

Добавено в: Понеделник, 27 Август 2012 10:54