20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак измъкна равен в негостоприемния Разлог

PostHeaderIcon Спартак измъкна равен в негостоприемния Разлог

Плевенският Спартак записа важно равенство във втория кръг на Единната "Б" група. Днес момчетата на Красимир Бислимов завършиха 1:1 при гостуването си в негостоприемното югозападно градче Разлог. След като първата част завърши без отбелязан гол, то през втората домакините успяха да поведат в 63-ата минута след добавка при изпълнение на пряк свободен удар. 20 минути по-късно плевенчани изравниха след гол на Десислав Русев,  с което измъкнаха ценната точка по пътя към "А" група.

Иначе двата отбора играха равностойно през по-голямата част от мача. Никой от съперниците не успя да вземе превес. Основно играта се водеше в средата на игрището, като головите опасности пред двете врати бяха доста малко. Първата сериозна възможност в двубоя се откри пред плевенчани, когато в 6-ата минута младежкия национал на Спартак Янислав Иванов центрира, но Десислав Русев изпрати топката над вратата.

10 минути по-късно Станислав Иванов отправи опасен шут към вратата на Пирин, но топката премина на сантиметри от външната страна на гредата. Веднага след тази ситуация домакините пробиха по крилото и след центрирането в наказателното поле никой обаче не успя да засече преминаващата на метър пред голлинията на Спартак топка.

Картината от първата част се запази и след таймаута. През второто полувреме, обаче паднаха и двете попадения. В 63-ата минута пиринци изпълниха фаул и Шумантов леко отклони топката в мрежата за 1:0. Десетина минути преди края "синьо-белите" изравниха чрез Десо Русев, който засече с шпагат центриране отляво на съотборник. По този начин таранът на Спартак най-после се отпуши, като отбеляза своето първо попадение от доста време насам. След изравнителния гол момчетата на Красимир Бислимов се опитаха да стигнат и до победата, но натискът им в последните минути на срещата не се оказа ползотворен.

Според щаба на домакините от Пирин Разлог на мача са присъствали около 2 500 зрители, което е доста добра посещаемост за двубой от "Б" група.

Така след всички изиграни срещи в групата от кръга Спартак запазва петата си позиция с актив от 4 точки, като успява да изпревари тима на Раковски, но бургаския Нефтохимик след днешната си победа с 3:1 над Чавдар задминават плевенчани с по-добра голова разлика и същия актив от точки.