27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Краси Бислимов: Създаваме доста положения, но трябва и да ги реализираме

PostHeaderIcon Краси Бислимов: Създаваме доста положения, но трябва и да ги реализираме

Един ден след първата победа на плевенския Спартак при завръщането му при професионалистите с 1:0 над Чавдар (Етрополе) старши-треньорът на "синьо-белите" е наясно с причината за минималния успех на неговия тим. Според него възпитаниците му са изиграли отлично първо полувреме, но второто било ходене по мъките. В изказване пред спортния сайт sportal.bg Бислимов отбелязва още: "Свършихме силите след почивката. Това е основната причина да отстъпим инициативата на съперника. Ще търсим подобрение в този аспект, защото Спартак (Плевен) няма физически сили за цял мач. Видя се, че умеем да се защитаваме, но аз не съм привърженик на дефанзивната тактика. Нашият стил е офанзивен. Футболистите ни винаги се стремят да притежават топката и да държим инициативата по време на мач. Видяхте, че така беше през цялото първо полувреме. Играхме перфектно във всяко отношение. За съжаление пропуснахме да поведем с 3–4 гола и на практика да решим всичко. Ще работим и върху изчистването на тези пропуски. Хубаво е, че създаваме много положения пред вратата на съперника, но трябва и да ги оползотворяваме. Доволен съм от победата и представянето ни през първото полувреме. После обаче не беше добре. Пак повтарям проблемът е във физическото ни състояние. Момчетата са наясно тактически какво трябва да правят и когато са свежи всичко е наред”, каза плевенския треньор.

Някои специалисти, както и фенове изразиха учудване от решението му да остави резерва включилият се отлично в последните 26 минути от двубоя Симеон Рудашки. Ето и коментарът на Бислимов по този въпрос: "Първо искам да подчертая, че при мен няма фаворити и по-специално отношение към някои от футболистите. Всички са равни. Играл съм с почти всички от тях и те ме познават много добре, както и аз тях. Конкретно за Мони Рудашки ще кажа следното: Той е млад футболист с отлични качества, но още няма нужната психика. И когато бремето легне на него не е толкова ефикасен. Иначе когато е психически освободен от напрежението няма спиране. Той е футболист, който може само за 5 минути престой на терена да обърне развоя и сам да реши дадена среща. Но има и такива, които не могат да са пълноценни когато са под напрежение. Както казах той е млад и с времето ще надмогне този проблем. Той както и другите две смени в този мач - Тихомир Тодоров и Влади Василев се включиха добре и внесоха нужната свежест. Като цяло обаче след почивката не играхме добре”.

Бислимов не пропусна да спомене и мнението си за съперника: „Чавдар е млад отбор. Чест им прави че дойдоха в Плевен да играят футбол. Не ни изненадаха с нищо. Просто ние сами си направихме мача труден”.

Добавено в: Понеделник, 20 Август 2012 22:53