27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак с летящ старт, Станислав Иванов носи първата победа в "Б" група (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Спартак с летящ старт, Станислав Иванов носи първата победа в "Б" група (+СНИМКИ)

Спартак (Плевен) се завърна при професионалистите с победа. Днес плевенчани спечелиха с 1:0 срещу Чавдар (Етрополе) в мач от първия кръг на "Б" група пред 3 000 зрители. Победният гол отбеляза Станислав Иванов в 35-ата минута след чудесен прехвърлящ пас на Десислав Русев отляво. Той намери непокрит Иванов, който с неспасяем шут с левия крак препарира стража на етрополци. Иначе Спартак доминираха през първото полувреме, когато освен гола "синьо-белите" имаха и две греди и още няколко пропуска в полето на гостите. През втората част Чавдар заиграха по-надъхано, но освен с един удар спасен с вещина от Антонов и няколко шута, които не намериха очертанията на плевенската врата, не успяха да затруднят особено защитата на Спартак.

Още от началото на двубоя Спартак натиснаха своите гости, като почти не им дадоха до края на полувремето да минат центъра. Още в 9-ата минута след изпълнение на ъглов удар настъпи меле пред вратата на Чавдар, като на няколко пъти защитниците на етрополци се хвърляха самопожертвователно в краката на плевенските нападатели, за да предотвратят попадение. Две минути по-късно Михаил Милчев напредна отляво и при опита си да центрира в полето на гостите нацели страничния стълб. В 17-ата Десислав Русев беше изведе сам срещу вратаря на Чавдар, стреля но стражът се хвърли и предотврати сигурен гол.

Седем минути след това отново вратарят на Чавдар Митев отрази с вещина удар на Любчо Иванов от фаул. В 32-ата след рейд на Л. Иванов топката попадна в Ивайло Раденцов, който отправи силен удар, който обаче мина встрани от вратата. Така се стигна до 35-ата минута, когато Десо Русев напредна по левия фланг и с великолепен прехвърлящ пас намери непокрит в наказателното поле Станислав Иванов, който с кинжален удар прониза най-после вратата на гостите.

До края на първите 45 минути Спартак продължиха да натискат, като в 39-ата Десислав Русев отново не можа да се разпише, след като с глава удари страничната греда. Така двата отбора се оттеглиха на почивка с минимална преднина за "синьо-белите".

През втората част тимът от Етрополе излезе преобразен, като взе инициативата, започна да атакува по-често вратата пазена от Станислав Антонов. Красимир Бислимов направи три смени, като в игра влязоха Тихомир Тодоров, Симеон Рудашки и Владислав Василев, но като цяло Спартак играеха по-скоро в средата на терена, като гледаха да пресират противниковите играчи и да запазят преднината си до края на мача.

Чавдар стигнаха до няколко мелета в полето пред Антонов, но само веднъж стражът на плевенчани се наложи да се намесва, а още няколко пъти удари на футболисти от Етрополе минаваха встрани или над вратата. Спартак имаха още едно добро положение, когато Раденцов изпълни перфектно един пряк свободен удар, но кълбото мина малко над гредата на слисания Митев. Влезлия Симеон Рудашки се отчете и с едно-две слизания по фланга, но те не доведоха до по-сериозни положения пред вратата на Чавдар.

В последната минута на редовното време за втори жълт и респективно червен картон беше изгонен играча на Чавдар Раиф Мурадов, който спъна откъсналия се по левия фланг Тихомир Тодоров.

Така плевенчани започнаха с хубава, макар и минимална победа срещу един стойностен отбор своя поход към "А" група.
Преди срещата имаше тържество по случай първия мач на Спартак при професионалистите, като слова произнесоха председателят на Народното събрание Цецка Цачева и кмета на Плевен проф. д-р Димитър Стойков, а сред гостите бяха още и финансовия министър Симеон Дянков и зам.-финансовия министър Владимир Горанов. Беше отслужен и молебен за успех на Спартак в бъдещите му мачове. Малки мажоретки допълнително създадоха настроение на многобройната плевенска публика запълнила изцяло обновената част от стадиона.

В следващия 2-ри кръг Спартак ще гостуват в Разлог на местния Пирин, като двубоя е насрочен за 26 август, неделя от 18.00 часа.

Ето и състава на Спартак мача: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Михаил Милчев, Петър Ванков, Милен Тодоров, Любомир Иванов, Станислав Иванов (64 - Симеон Рудашки), Ивайло Раденцов, Янислав Иванов (57 - Тихомир Тодоров), Десислав Русев (73 - Владислав Василев), Васил Шопов.

Добавено в: Неделя, 19 Август 2012 20:34