20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Плевенски ресторантски тим носи футболна слава на нашия град

PostHeaderIcon Плевенски ресторантски тим носи футболна слава на нашия град

Завършилият на четвърто място в Ариана Аматьорска Лига 2012 тим на „Ресторант Кошарите” доказа класата на плевенската футболна школа. Шампионът на Плевен, показа спортно майсторство и усет към гола във всеки един от двубоите си по време на големия финален турнир на Ариана. Само умората не позволи на „Ресторант Кошарите” да се окичи с бронзовите отличия в надпреварата. В малкия финал плевенчани отстъпиха на шампиона на Пловдив „Калояново”, но бяха равностойни през по-голяма част от двубоя на своя по-опитен съперник.

„Ресторант Кошарите” си гарантира място на големия финален турнир в Пловдив (6-8 юли), събрал финалистите от всички градове, след като спечели убедително титлата в регионалния кръг на Ариана в Плевен. В груповата фаза на състезанието плевенчани постигнаха две победи, с което се класираха за фазата на директните елиминации. Там се срещнаха с шампиона на Стара Загора „Железник”, в чийто редици бе таланта на Ариана Аматьорска Лига 2011 Пламен Иванов. В равностоен и оспорван двубой „Ресторант Кошарите” се наложи с 2:1, с което си проправи път към топ 4 в турнира.

На полуфиналите тимът имаше нелеката задача да играе с RESPECT (Варна), който впоследствие стана и голям шампион на Ариана. До самия край на двубоя плевенчани удържаха равния резултат, но физическите сили не им достигнаха и в крайна сметка загубиха с минималното 0:1. В малкия финал те загубиха с 3:6 от „Калояново”.

„Ресторант Кошарите” постигна впечатляващи резултати по време на регионалния турнир в Плевен, както и на гранд финала:
• изигра общо 12 мача;
• отбеляза 32 гола или средно 2.6 гола на мач;
• приключи надпреварата с положителна голова разлика 32:14;

Ето и още факти за тима: Шампионът на Плевен „Ресторант Кошарите“ има интересна история. В ядрото на тима са играчи на миналогодишния носител на титлата в Плевен - „Даковците”. Капитанът Пенко Симеонов разказва, че част от съотборниците му от „Даковците” заиграли от тази година във "В" група и нямали право да играят в турнира на Ариана. Затова Пенко решил да направи селекция и сформирал нов силен отбор. Състезателите в тима на „Кошарите” имат различни професии. Капитанът и още двама негови съотборници са треньори по футбол.

Тримата спортисти посещават детските градини в Плевен и учат малките деца на основни футболни умения. Момчетата от „Ресторант Кошарите” са бивши кадри на местните школи на „Спартак” и „Сторгозия”. Според Пенко организацията в Ариана Аматьорска Лига 2012 е перфектна: „Идеална организация, нямам какво да кажа, „Ариана Арена‘‘ е уникално игрище, на което показваме и нашите възможности по най-добър начин”.

Добавено в: Четвъртък, 09 Август 2012 22:41