20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак с първа победа на обновения стадион (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Спартак с първа победа на обновения стадион (+СНИМКИ)

Плевенският Спартак записа първи успех пред собствена публика, като на обновения стадион "Плевен" надделя в десетия си контролен мач преди началото на новия сезон над гостуващия Видима-Раковски с 1:0. Това бе втора победа на плевенчани над севлиевския тим само в продължение на една седмица. Миналата сряда "синьо-белите" биха с 2:1 същия отбор на блиц-турнира организиран от Литекс в Ловеч.
Голът за Спартак отбеляза в 19-ата минута Станислав Краев, който получи хубав пас отляво от Симеон Рудашки и засече топката пред стража на севлиевци, като го прехвърли и наниза победното попадение.

Домакините бяха по-добри през почти целия двубой, който не блестеше с особени футболни достойнства. През първото полувреме Видима-Раковски трудно достигаше до наказателното поле на Спартак, докато "синьо-белите" се опитваха да играят по-комбинативно, но от своя страна не можаха да създадат достатъчно голови положения, за да решат мача още през първата част.

Много деен в нападение беше Станислав Краев, който се възползва много добре при един нисък пас от Мони Рудашки и пред погледа на вратаря вкара за 1:0. Малко по-късно Краев имаше още едно положение но с глава не намери очертанията на вратата на гостите.

През втората част Красимир Бислимов смени по-голямата част от титулярите. Плевенския тим диктуваше нещата, но като се изключат два преки свободни удара изпълнени добре от Ивайло Раденцов и няколко мелета в наказателното поле на гостите, резултата така и остана непроменен.
При първия фаул вратарят на Видима-Раковски спаси, а при втория топката мина встрани близо до гредата.

През последните 15 минути на срещата севлиевци показаха малко по-смислена игра, като успяха да създадат и едно голово положение. В 70-ата минута Стоян Георгиев скочи и засече един пас от фланга, но кълбото мина покрай страничната греда и излезе в аут.

На срещата направи впечатление малкото зрители дошли да уважат първия двубой на Спартак на току-що ремонтирания стадион. На двубоя присъстваха около 200-250 зрители, като явно късното договаряне на провеждането на този мач, а и отпускарския сезон не позволи да присъстват повече привърженици на тима.

За Спартак в този мач играха всички налични играчи, като отсъстваха само контузените Владислав Василев и Цветан Петров.

Добавено в: Сряда, 08 Август 2012 20:50