20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ След добра игра Спартак загуби отново с 0:1 от Литекс

PostHeaderIcon След добра игра Спартак загуби отново с 0:1 от Литекс

Спартак Плевен загуби за втори път подред с 0:1 от ловешкия Литекс през тази седмица. И в днешния мач плевенчани оставиха много добри впечатления с играта си, но малко не им достигна да постигнат заслужено равенство срещу бившите шампиони на България. В сряда "синьо-белите" загубиха със същия резултат в 45-минутен двубой срещу ловчалии, който бе част от тристранния блиц-турнир проведен в Ловеч заедно с тима на Видима-Раковски.
Днешният мач не започна по най-добрия начин за Спартак, след като в 4-ата минута Галин Иванов от Литекс бе изведен с чудесен пас от Костадин Башов пред наказателното поле на плевенчани. Той бе фаулиран от Симеон Рудашки, като последният получи директен червен картон от съдията Ивайло Петров. По предварителна договорка между двете треньорски ръководства потърпевшия бе заменен.

В 9-ата минута дойде и първото сериозно положение пред вратата на домакините, когато шут на Васил Шопов от границата на наказателното поле затрудни доста стража на Литекс Илко Пиргов, който с мъка изби в корнер. След неговото изпълнение последва разбъркване в наказателното поле на "оранжевите", но в крайна сметка защитата на домакините се справи.

До края на първото полувреме играта бе равностойна, като се развиваше предимно в центъра на терена. Така частта завърши без победител - 0:0.

След почивката Литекс направиха само две смени, докато Красимир Бислимов пусна повечето от резервните си играчи. Това донякъде помогна на домакините, които през втората част владееха повече топката, като създадоха и няколко опасни ситуации пред вратата на Спартак. Пропуски пред вратата на плевенчани направиха Никола Колев и Герасим Заков, докато не се стигна до 87-ата минута, когато младия талант на ловешкия тим Кирил Десподов донесе победата за Литекс, след като посрещна с глава на далечната греда едно центриране на Александър Цветков.

Спартак също имаше своите възможности през второто полувреме, но Тихомир Тодоров и Ивайло Дангуров ги проиграха. На мача присъства и солидна агитка на "синьо-белите", която дори надвишаваше по численост феновете на домакините.

Ето и състава на Спартак в този мач: Станислав Антонов, Янислав Иванов, Кристиян Григоров, Михаил Милчев, Милен Тодоров, Радослав Иванов, Васил Шопов, Любомир Тодоров, Симеон Рудашки, Ивайло Раденцов, Станислав Краев (Васил Тодоров, Цветомир Панов, Петър Ванков, Тони Паликрушев, Мариян Блажев, Ивайло Дангуров, Любомир Иванов, Десислав Русев, Тихомир Тодоров, Спас Милушев)

Добавено в: Събота, 04 Август 2012 22:03