27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак победи Видима-Раковски, но загуби от Литекс на турнира в Ловеч

PostHeaderIcon Спартак победи Видима-Раковски, но загуби от Литекс на турнира в Ловеч

Спартак (Плевен) победи Видима-Раковски с 2:1 в контролна среща, която беше част от блиц турнира, в който участие взе и Литекс. Мачът премина изцяло под диктовката на плевенчани. Те наложиха превес, създадоха положения и реализираха две от тях. Още в началото младият Ивайло Дангуров стреля опасно, но севлиевския вратар спаси. Малко по-късно Десислав Русев също излезе на добра позиция, но пропусна. Течеше 18-ата минута, когато Симеон Рудашки центрира от фланга и централния бранител Кристиян Григоров с глава откри резултата в полза на Спартак. Той се разписа по идентичен начин и още веднъж. Това стана в 37-ата минута когато засече с глава центриране на Цветан Петров.

Едва в последната минута севлиевци осъществиха добра атака и тя завърши с гол. Реализира го Християн Кожухаров след като бе изведен срещу плевенския вратар и го преодоля за крайното 2:1 за Спартак.

Във втория мач от тристранния турнир домакините от Литекс победиха Спартак с 1:0. Оранжевите играха по-добре в мача, но в рамките на 45-те минути на срещата съумяха да вкарат само едно попадение, дело на национала Георги Миланов.

Ловчанлии заложиха на комбинативен футбол от самото начало. Именно след отлични взаимодействия през центъра домакините можеха рано да вкарат гол. Албанецът Ваюши на два пъти изведе отлично Георги Миланов, но вече нахлул в пеналта, халфът беше блокиран със самоотвержени шпагати от плевенските бранители. В 16-та минута Миланов опита и с воле да изненада Станислав Антонов, но стражът хладнокръвно спаси.

В 23-та минута талантът обаче откри резултата. Той разстреля вратаря от упор, след като получи отличен пас от Галин Иванов. Малко по-късно Антонов се намеси блестящо при топовен шут на откъсналия се нападател Герасим Заков. "Синьо-белите" се понравиха на публиката в Ловеч с открит и коректен футбол. Единствената добра възможност пред ловешката врата дойде след удар на Станислав Краев, но гол не падна.

В последния мач за вечерта Литекс отново спечелиха, този път срещу Видима-Раковски с 1:0. Голът отбеляза Костадин Башов с глава в 17-ата минута. Така с две победи ловчанлии спечелиха блиц-турнира, като Спартак Плевен завършиха втори след победата си над севлиевци с 2:1.

В събота, 4 август на момчетата на Красимир Бислимов им предстои нова среща с тима от Ловеч, като от 20.00 часа Литекс ще представят своя тим за новия сезон в мача срещу плевенския отбор.

Добавено в: Сряда, 01 Август 2012 22:12