20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак измъчи Миньор, но загуби

PostHeaderIcon Спартак измъчи Миньор, но загуби

Футболистите на Спартак Плевен допуснаха трета загуба в серията от контролни мачове, които плевенчани изиграха по време на лятната си подготовка в Банско. Днес "синьо-белите" отново играха добре, но загубиха от Миньор (Перник) с 1:2. Крайният резултат беше оформен още през първата част, като перничани още при първата си по-сериозна атака към вратата на Спартак успяха да отбележат. В 14-ата минута Крум Бибишков бе изведен на добра позиция, пребори се с централния бранител Тони Паликрушев и насочи неспасяемо топката в долния ляв ъгъл зад гърба на плевенския вратар Станислав Антонов.

Четвърт час по-късно спартаковци изравниха чрез Кристиян Григоров. Снажният защитник отбеляза поредния си гол с глава, след като засече центриране от корнер за 1:1. Равновесието в резултата обаче се запази едва няколко минути. В 35-ата Цветков се оказа най-добре пласиран при продължително разбъркване в наказателното поле на плевенския тим и оформи крайното 2:1 за Миньор.

До почивката резултата можеше да бъде и доста по-различен ако футболистите от двата отбора бяха по-концентрирани в завършващия удар. За перничани чисти положения пропуснаха Бибишков и Фарид, а за плевенчани Десислав Русев и Станислав Краев.

Спартаковци бяха по-добрия и по-организиран тим пред втората част, докато Миньор заигра по-затворено, като разчиташе основно на контраатака. До точни удари обаче не се стигна. Миньорци бяха близо до трети гол, но при единствената си сериозна атака не уцелиха вратата. Ивайло Дангуров и Симеон Рудашки пък отправиха опасни удари към пернишкия вратар, но не успяха да го изненадат.

Така Спартак Плевен изиграха в Банско и околностите общо 6 контролни срещи, като успя да победи само в една - срещу Септември (Симитли) с 2:1. Два мача завършиха с равенство - срещу Славия 2:2 и Беса (Албания) - 1:1, а плевенчани загубиха три мача - от елитните Пирин (Гоце Делчев) и Миньор (Перник) съответно с 0:5 и 1:2 и от втородивизионния ФК Банско с 1:3.

В петък "синьо-белите" се прибират в Плевен, като футболистите на тима ще бъдат пуснати в двудневна ваканция. През следващата седмица предстоят нови три контроли - срещу Видима-Раковски на 1 август, гостуване на Монтана - на 2 август и спаринг с Литекс в Ловеч - на 4 август.

Добавено в: Четвъртък, 26 Юли 2012 22:06