20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак с втора загуба в контролите, губи 1:3 от Банско

PostHeaderIcon Спартак с втора загуба в контролите, губи 1:3 от Банско

Спартак Плевен записа втора загуба в поредицата от контролни мачове през лятната си подготовка. Този път плевенчани бяха победени от втородивизионния тим на ФК Банско с 3:1. Така след победата над Септември (Симитли) с 2:1 още в първия си спаринг преди началото на новия сезон момчетата на Красимир Бислимов вече четири поредни двубоя не могат да спечелят. В контролата срещу Банско, която се игра в Добринище, "скиорите" бяха по-дейния отбор, особено в началото на срещата.

Само 15 минути бяха достатъчни на Банско, за да водят вече с 2:0. Първо в 8-ата минута Калоян Стоянов се разписа за домакините, а 7 по-късно вратарят Васил Тодоров сгреши и бранителя Тони Паликрушев си вкара автогол. До края на първата част плевенчани така и не успяха да се върнат в мача с попадение, макар че сътвориха някои много добри атаки, но мрежата зад Ганев остана „суха”.

Четвърт час преди края на редовното време Вайс Кьосов направи резултата класически - 3:0. Десетина минути след това Владислав Василев се възползва от неразбирателство между защитник на Банско и вратаря и вкара почетното попадение за Спартак.

В четвъртък, 26 юли предстои последната проверка на "синьо-белите" на лагера им в Банско. Този път техен противник ще бъде елитния Миньор (Перник). След този мач Спартак се прибират в Плевен, като преди това ще изиграят в Сливница още един спаринг срещу домакините от Сливнишки герой на 28 юли, събота.

Добавено в: Вторник, 24 Юли 2012 21:16