20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак тресна Септември (Симитли) в първата си контролна среща

PostHeaderIcon Спартак тресна Септември (Симитли) в първата си контролна среща

Спартак Плевен започна по много добър начин предсезонната си подготовка, като в първата си контрола успя да обърне своите домакини от Септември (Симитли) с 2:1. Плевенските футболисти поведоха с 2:0 през първата част само в рамките на две минути. В 14-ата завърналия се в редиците на "синьо-белите" Ивайло Раденцов изпълни перфектно пряк свободен удар за 0:1. Две минути по-късно отбраната на Септември остави необезпокояван от никого Тихомир Тодоров в наказателното поле, който си нагласи топката на удобния десен крак и с удар от въздуха удвои аванса на Спартак.

Това накара наставникът на Септември Стефан Гошев да смени своя титулярен вратар Стоян Васев още преди почивката с Мартин Костадинов. Домакините също имаха своя шанс, след като в 21-ата минута Атанас Николов преодоля двама бранители в наказателното поле, но последна преграда се оказа вратарят на плевенчани Станислав Антонов.

В 62-ата минута бе отменен гол на Септември (Симитли) поради засада. Тогава Методи Илиев изпълни фаул, Антон Тодоров с плонж засече топката с глава и Давид Гълъбов я вкара в мрежата, но попадението не бе зачетено. Малко след това, в 69-ата спартаклии получиха право да изпълнят дузпа, заради нарушение в наказателното поле на вратаря Благой Стоянов срещу Владислав Василев. Стражът на Септември поправи грешката си и спаси удара на Ивайло Раденцов от бялата точка.

Почетното попадение за домакините вкара Давид Гълъбов в 85-ата минута. Той получи извеждащ пас от Цветан Николов и намали за 1:2. В последната минута Гълъбов имаше претенции за дузпа, но елитният рефер Стефан Апостолов бе категоричен, че няма нарушение срещу него в наказателното поле на гостите.

Треньорът на плевенчани Красимир Бислимов не успя да ползва в мача контузените Любомир Тодоров и Мариян Блажев, а заради изпити двубоят пропусна халфът Любомир Иванов.

Двата отбора на Спартак и Септември излизат един срещу друг в официален мач в шестия кръг на новото първенство в обединената „Б” група, като мачът е в Плевен. Във вторник, 17 юли, на момчетата на Красимир Бислимов предстои нова проверка, този път срещу Пирин (Гоце Делчев). Мачът ще се играе в Банско от 10.30 часа.

Ето и състава на Спартак в мача срещу Септември: Антонов, Ст. Иванов, Паликрушев, Григоров, М. Тодоров, Милушев, Раденцов, Т. Тодоров, Цв. Петров, Дангуров, Василев (В. Тодоров, Манолов, Панов, Ванков, Милчев, Я. Иванов, Шопов, Рудашки, Краев, Русев)

Добавено в: Събота, 14 Юли 2012 21:30