27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ "Ресторант Кошарите" четвърти във финалния турнир на "Ариана Аматьорска Лига 2012"

PostHeaderIcon "Ресторант Кошарите" четвърти във финалния турнир на "Ариана Аматьорска Лига 2012"

Плевенският футболен тим "Ресторант Градина Кошарите" завърши на четвърто място на приключилия в неделя в Пловдив финален турнир от "Ариана Аматьорска Лига 2012". В мача за бронзовите медали плевенчаните претърпяха загуба от пловдивския шампион "Калояново" с 3:6. Това бе второ поражение на "ресторантьорите" от този отбор, след като в предварителната група "Кошарите" бяха надиграни от същия тим с 2:0.
Малко не достигна на плевенските победители да направят нещо по-значимо в състезанието, като те се представиха доста добре на финалите. Първо спечелиха своята предварителна група с 6 точки от 2 победи и 1 загуба и голова разлика 7:2.

След това в четвъртфиналите плевенския отбор надделя над "Железник" (Стара Загора) с 2:1, но на полуфинала плевенчани загубиха от бъдещите шампиони „RESPECT” (Варна) след много оспорвана битка с минималното 0:1.

Иначе новият национален шампион по аматьорски футбол на Ариана стана именно тима от Варна „RESPECT”, който спечели големия финал в Пловдив с резултат 2:1 над шампиона на София „Клетката“. Футболното зрелище беше проследено от около 1 000 зрители на трибуните и около мобилния стадион „Ариана Арена” в центъра на Пловдив. Двата отбора изнесоха атрактивен финален двубой с превъзходство на „RESPECT”.

Голямата награда за победителя в Ариана Аматьорска Лига - мач срещу професионалния първенец на страната, прикова интереса на спортната общественост в Пловдив. Шампионите на Ариана „RESPECT” излязоха в демонстративен двубой срещу „Лудогорец“, малко след като спечелиха титлата на турнира.

Мачът завърши с резултат 5:2 в полза на професионалистите. Купата на Ариана и медалите на шампионите бяха връчени от старши треньора на „Лудогорец“ Ивайло Петев, а зам.-кметът на Пловдив Георги Титюков връчи сребърните медали на „Клетката“.

За втора поредна година Ариана връчи специално индивидуално отличие - „Талант на турнира“, с възможност за проби в лагера на националния шампион. Шансът да тренира в тима на Ивайло Петев получи Димитър Цветанов от състава на бургаския финалист „Бастун“. През изминалите три дни той показа, че притежава необходимите спортно-технически качества и умения, за да опита да играе наравно с професионалистите. От „Лудогорец“ заявиха, че ще посрещнат с голямо желание непрофесионалиста и ще му дадат шанс да докаже своите перспективни качества.

Маркетинг мениджърът на „Загорка“ АД, г-н Румен Колев, връчи индивидуалните награди в турнира:
• „Голмайстор” на Ариана Аматьорска Лига 2012 стана Филип Филипов от „Клетката” с 10 отбелязани попадения.
• За „най-добър вратар” бе определен Иван Дичев от „Клетката”.
• Наградата за „феърплей” получи Светлозар Окатов от състава на „Анархия (Русе)”.

По време на награждаването Румен Колев поздрави всички отбори, участващи в Ариана Аматьорска Лига и обеща нови изненади в изданието на турнира през следващата година. „Третото издание на Ариана Аматьорска Лига затвърди големия интерес към турнира от първите 2 години. Турнирът се превръща в безспорно предизвикателство за все повече футболни аматьори в цялата страна и затова обещаваме още по-големи изненади и емоции с Ариана Аматьорска Лига 2013“.

Добавено в: Неделя, 08 Юли 2012 23:49