27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Ресторантьори станаха шампиони в "Ариана Аматьорска Лига 2012" в Плевен

PostHeaderIcon Ресторантьори станаха шампиони в "Ариана Аматьорска Лига 2012" в Плевен

Фирменият тим на „Ресторант-градина Кошарите” стана петият шампион на "Ариана Аматьорска Лига" за 2012 година след приключването на турнира в Плевен. Ресторантьорите победиха на финала „Микеле“ с 2:0 в динамичен и оспорван двубой. Решителният мач за титлата протече равностойно с леко надмощие на „Ресторант-градина Кошарите”, който триумфира накрая заслужено с купата на шампионите.
С достигането си до финала, отборът на „Ресторант-градина Кошарите” придоби правото да играе на големия финал на "Ариана Аматьорска Лига 2012" през лятото и ще се бори за уникалната награда на Ариана - демонстративен мач срещу шампиона на България по футбол „Лудогорец“.
Треньорът на „Лудогорец“ Ивайло Петев награди отборите на първите три места в турнира и връчи наградата „Талант на турнира“. Кметът на Плевен проф. Димитър Стойков връчи индивидуалните награди. На трето място завърши отборът на „Гаратасарай“.
  • „Талант на турнира“ стана Цветомир Димитров от „Збиртаците”. Той привлече вниманието на спортните специалисти на Ариана и БФС със своите качества и умения на терена. Цветомир Димитров ще се съревновава с останалите таланти от градовете на големия финал на Ариана. Наградата за националния талант на турнира е пробен период в лагера на шампиона „Лудогорец“ (Разград).
  • „Най-добър голмайстор” на "Ариана Аматьорска Лига Плевен" стана Иван Иванов от „Микеле”.
  • За „най-добър вратар” бе определен Петър Петров от „Ресторант-градина Кошарите”
  • Наградата за „феърплей” получи Мариян Пенев от състава на „Гаратасарай”.
  • 116 мача бяха изиграни по време на двата етапа на "Ариана Аматьорска Лига" в Плевен. 115 отбора с 1 150 аматьори се състезаваха за купата в града.

Добавено в: Неделя, 03 Юни 2012 20:31