20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ СПАРТАК Але, Але, ШАМПИОНИ сме!!! (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon СПАРТАК Але, Але, ШАМПИОНИ сме!!! (+СНИМКИ)

Спартак Плевен спечели по категоричен начин шампионската титла в Северозападната "В" група, след като днес разгроми Ботев (Козлодуй) със 7:0 в среща от последния кръг на първенството. Мачът се игра в Плевен, след като отборът от крайдунавския град в стила на феърплея даде домакинството на плевенчани. След края на двубоя момчетата на Красимир Бислимов получиха купата на победители в шампионата, като тя беше връчена от председателя на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново Георги Велинов на кмета на Плевен проф. Димитър Стойков. Той от своя страна даде отличието на капитана на Спартак Кунчо Кунчев.

След това настана голяма радост на стадиона, като феновете на "синьо-белите" нахлуха на терена и споделиха голямата радост от влизането в професионалната "Б" група заедно с всички футболисти и ръководството на футболния клуб.

Преди да връчи Купата за първото място на Спартак в Северозападната "В" група Георги Велинов взе микрофона и отправи много добри думи, както към футболистите на плевенския тим, така и към тяхното ръководство за страхотната игра, която показаха момчетата на Бислимов през целия сезон. Най-значимото от думите на Велинов беше: "Пожелавам на Спартак Плевен никога повече да не се връщат в Северозападната "В" група!"

Много силни думи, които феновете на тима напълно споделят, феновете които изживяха с отбора тригодишното изгнание на своите любимци в аматьорския футбол, като ги следваха и в най-малките селца и паланки където играеше тимът.

Отборът на символичните гости от Ботев (Козлодуй), от своя страна пък получиха цели две купи, едната за третото място в крайното класиране, а другата за най-толерантен отбор в групата.

Иначе двубоят не беше от най-бързите и стойностни, които са играли Спартак, но пък феновете се забавляваха със седемте попадения, които плевенчани забиха в противниковата врата.
Още до 4-ата минута Спартак вече водеше с 2:0, като първо 2 мин. след началния съдийски сигнал Янислав Иванов вкара след чудесен извеждащ пас на Станислав Краев, а след нови 2 минути именно Краев откри головата си сметка в мача след далечен удар.

Малко след това в 7-ата мин. Краев нацели и горната греда след удар с глава.
Най-добрият в мача Станислав Краев записа втори гол в сметката си, след като в 25 мин. след триково подаване с пета на Васил Шопов, оставения непокрит Краев вкара за 3:0. Така приключи и първата част.

През второто полувреме мачът се доиграваше, като на моменти футболистите на двата тима дори играеха на ходом.
Чак в последните петнадесетина минути Спартак отново живнаха, като вкараха нови четири гола в мрежата на Ботев. В 79-ата и в 85-ата минути две попадения отбеляза Симеон Рудашки, след хубави многоходови атаки на "синьо-белите". В 88-ата влезлия през втората част Любчо Иванов мушна шестия гол в мача след майсторско двойно подаване, а точка на мача сложи Станислав Краев, който на празна врата оформи своя хеттрик в срещата.

Добавено в: Неделя, 03 Юни 2012 20:43