20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ И Детелин Далаклиев показа футболни умения в "Ариана Аматьорска Лига"

PostHeaderIcon И Детелин Далаклиев показа футболни умения в "Ариана Аматьорска Лига"

Вторият ден на "Ариана Аматьорска Лига" в Плевен предложи интересни и оспорвани двубои в спортен комплекс „Атлетик“. От вчера 115-те любителски отбора се впуснаха в борбата за титлата в Плевен. Най-голямата атракция на днешните футболни битки беше участието на световният шампион по бокс и носител на олимпийска квота за Игрите в Лондон Детелин Далаклиев. Спортистът на Плевен за 2011 г. показа завидни футболни умения, като се състезава за отбора на "Дефанс". До момента напред продължават съставите на „Бригада сухи гърла“, „Амстердам“, „Сторгозиянците“, „Сивите вълци“, „Трезвениците“.
В по-интересните мачове от днес отборът на „Трезвениците“ се наложи над „ВиК Плевен“, а „Алигаторите“ елиминира „Комета Плевен“.
Хубавото време създаде и отлични условия за игра. Организаторите от Ариана канят всички фенове да посетят спортния комплекс, за да се насладят на ледено студената бира Ариана и уменията на състезателите. В края на днешния ден ще станат ясни 16-те най-добри отбора, които се класират за утрешния финален етап в турнира.
В неделя в 10.00 часа започват осминафиналите в надпреварата, последвани от четвъртфинали, полуфинали и финал. Решителният мач за титлата е с начален час 17.00 ч. След неговия завършек зам.-кметът Антон Босилков ще награди победителите в състезанието.
По време на награждаването ще бъдат връчени купа за победителя, медали за първите три призови места, както и редица индивидуални награди за „голмайстор на турнира”, „най-добър вратар”, „феърплей”. Спортните специалисти на Ариана и БФС оценяват по предварително установени критерии („техника“, „дрибъл“, „контрол над топката“, „лидерски умения“, „полезно действие“, др.) най-добрите млади състезатели. Въз основа на тях ще бъде излъчен „местен талант“ на турнира, който ще се състезава с талантите от останалите градове за титлата „национален талант на Ариана Аматьорска Лига 2012“. Талантът на турнира ще прекара пробен период в лагера на шампиона „Лудогорец“ и ще има уникалния шанс да се бори за възможността да стане професионален футболист.

Добавено в: Събота, 02 Юни 2012 14:29