20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ ФК Спартак 1919 скъса мрежата на Академик (Свищов)

PostHeaderIcon ФК Спартак 1919 скъса мрежата на Академик (Свищов)

Детският отбор ФК Спартак 1919 победи в Плевен само с 6:1 Академик (Свищов) в мач от 5-ия кръг на футболното първенство на подзона Велико Търново. Момчетата на Емил Цветанов обаче започнаха лежерно, явно очаквайки съперникът да се предаде без бой. Свищовските футболисти не направиха нищо друго освен да бранят вратата си. Успяха почти цяло първо полувреме. Главната „заслуга“ за това обаче е на плевенските нападатели, които пропиляха стопроцентови положения чрез Айгюн Рюстемов и на два пъти Тончо Георгиев. Последният все пак проби барикадата с попадение от дузпа в 28-ата минута.

След почивката плевенчани бяха коренно променени. Набързо Васил Тошев и Манол Йосифов доведоха нещата до 3:0. След това Цветанов подмени почти целия състав. Ходът му се оказа успешен, тъй като именно тези които влязоха в игра вкараха - Александър Гугучков и Велислав Василев. Шестият гол реализира Валентин Недялков от дузпа. Накрая гостите стигнаха до почетно попадение.

Добавено в: Събота, 30 Септември 2017 18:04