20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак вкара шест на Ситомир, Кунчев мушна два, пропуска дузпа

PostHeaderIcon Спартак вкара шест на Ситомир, Кунчев мушна два, пропуска дузпа

Спартак Плевен продължава убедителното си представяне в първенството на Северозападната "В" група. Днес в среща от 28-ия кръг плевенчани разбиха като гости тима от Никопол Ситомир с 6:0. Също днес Локомотив (Мездра) победи в Луковит Гигант (Белене) с 4:1. Така след като в неделя спартаклии биха "железничарите" с 5:0 продължават да водят в класирането в шампионата с две точки пред Локомотив два кръга преди края.
Мачът протече сравнително равностойно, но само през първия половин час. До тогава никополци се дължаха достойно и с опълчение удържаха натиска на "синьо-белите". Дори в 27-ата минута нападателят им Младен Младенов постави на изпитание плевенския страж Станислав Антонов, но последният се справи.
В 33-ата минута спартаковци изпълниха поредния си корнер и капитанът им Кунчо Кунчев откри резултата. След 4 минути Станислав Иванов завърши сполучливия си пробив с неспасяем удар за 2:0. В 41-ата минута Симеон Рудашки засече с глава центриране от фаул за 3:0.
Още при първата си атака след почивката плевенчани отново ликуваха по повод четвъртото си попадение, дело отново на Кунчев. Той пропусна да запише хеттрик, пропилявайки дузпа в 75-ата минута за нарушение на Асанов срещу Станислав Иванов. Само за 2 минути (между 79-а и 80-а) гостите окончателно сразиха противника. Първо Цветан Петров заби гол с шут от границата на наказателното поле, а после Васил Шопов вкара гол №100 за Спартак Плевен през този сезон, като фиксира крайното 6:0.
В следващия кръг Спартак ще изтърпят наказанието си от лишаване от домакинство, като ще приемат Академик (Свищов) на неутрален терен, най-вероятно в град Левски или в Кнежа. Срещата е от 18.00 часа на 27 май (неделя).