20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Локомотив (Мездра) вкара 7 на Балкан, излиза начело

PostHeaderIcon Локомотив (Мездра) вкара 7 на Балкан, излиза начело

Основният конкурент на Спартак Плевен за първото място в Северозападната "В" група Локомотив (Мездра) отбеляза цели 7 попадения във вратата на Балкан при гостуването си в Белоградчик в отложена среща от 25-ия кръг. Мездренци победиха със 7:1 и отново излязоха начело с точка повече от плевенчани. В герой за "железничарите" се превърна голмайстора на тима Иван Редовски, който наниза цели 4 гола във вратата на гостоприемните домакини.
Той и съотборниците му решиха всичко за по-малко от половин час. Още в 7-ата минута Борис Борисов засече центриране на съотборника си Цветко Иванов и откри сметката на победителите. Само за 13 минути Редовски записа хеттрик. Първо в 18-ата Стаменов от домакините фаулира Кирилов и съдията Ивайло Петров отсъди дузпа, която Редовски превърна в гол. Нападателят повтори успешното си изпълнение в 26-ата минута, когато рефера отсъди дузпа след фаул на Борислав Войков срещу Йордан Апостолов. В 31-ата минута Редовски с глава вкара за трети път. 10 минути преди таймаута Петър Златков изненада вратаря на Балкан Румен Игнатов с шут от 20 метра за 5:0.
През втората част гостите намалиха темпото. Въпреки това още два пъти те изпратиха топката зад вече резервния страж Красимир Петров. В 71-ата минута централния защитник на Локо Стоян Димов покачи на 6:0. Пет минути след това домакините отбелязаха единствения си гол в мача, а негов автор бе Тониев. Крайното 7:1 фиксира отново Редовски в 80-ата минута, когато вкара за четвърти път.
Резултатът от мача не е изненада за плевенските футболни фенове, тъй като последните мачове на Локомотив се провеждат само с една единствена цел - подобряване на головата им разлика, която дори и след поредната разгромна победа остава по-слаба от тази на Спартак. "Синьо-белите" имат 79 гола положителна голова разлика, а "железничарите" - 77.
В крайна сметка головото съотношение едва ли ще има някакво значение за крайното класиране, тъй като една евентуална победа на Спартак в неделя ще изстреля плевенчани на върха с две точки в повече от тима на Мездра.

Добавено в: Сряда, 16 Май 2012 22:03