20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак тресна Торпедо (Борован) с 5:2

PostHeaderIcon Спартак тресна Торпедо (Борован) с 5:2

Спартак Плевен удари в Борован местния Торпедо с 5:2 в мач от 24-тия кръг на Северозападната "В" група. Предварителните очаквания и слухове за труден мач за плевенчани с четвъртите във временното класиране не се оправдаха и момчетата на Красимир Бислимов спечелиха убедително и продължават да преследват лидерите от Локомотив (Мездра), които днес постигнаха поредната си изразителна победа, след като вкараха седем безответни гола на гостуващия отбор на Трявна - 7:0. Мачовете от кръга на Северозапад бяха изтеглени за днес, тъй като Гергьовден е официален празник в страната.
Иначе интригата в срещата изчезна още в самото й начало, тъй като спартаковци още в шестата минута вече водеха с 2:0. Първо в 5-ата минута Десислав Русев подаде на влизащия на скорост Любомир Иванов и той откри головата сметка на плевенчани. След подновяването на играта от центъра "синьо-белите" отнеха и с пас от дълбочина изведоха Русев, който удвои преднината на своите.
Резултатът стана класически след около двадесетина минути, когато в 25-ата след двойно подаване Тихомир Тодоров направи резултата 3:0 в полза на Спартак.
След почивката двубоят просто се доиграваше. В 53-ата минута Филип Николов се възползва от малка неразбория в плевенската защита и успя да намали на 1:3. Десетина минути по-късно обаче Любчо Иванов подаде на резервата Янислав Иванов и той покачи на 4:1.
В 72-ата минута таранът Десислав Русев шутира и след рикошет в боровански играч стана 5:1. Секунди по-късно Димитров бе най-съобразителен при продължително разбъркване в полето на Спартак и фиксира крайното 5:2 за Спартак Плевен.
В този мач треньорът на плевенчани Краси Бислимов не си направи поредния експеримент, както беше в домакинството на Локомотив (Горна Оряховица) през миналия кръг, като пусна в основния състав всички титуляри и резултатът не закъсня - убедителна и лесна победа срещу един от стойностните отбори в групата.
В следващия 25-ти междинен кръг Спартак ще бъдат домакини на Дунав (Селановци) в четвъртък, 10 май от 18 часа на стадион "Плевен".

Добавено в: Събота, 05 Май 2012 22:18