27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ В слаб мач Спартак победи Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 (+снимки)

PostHeaderIcon В слаб мач Спартак победи Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 (+снимки)

В сравнително слаб мач футболистите на плевенския Спартак победиха гостуващия Локомотив (Горна Оряховица) с минималното 1:0. Двубоят основно премина пред вратата на гостите, но така и цял мач плевенчани не съумяха да намерят точната вакса за по-добро противопоставяне на сгъстената отбрана на Локомотив. Само веднъж "синьо-белите" успяха да изненадат защитата на горнооряховци, като в 29-ата минута Цветан Петров останал сам срещу стража на гостите успя да го преодолее, като с прехвърлящ удар отбеляза за 1:0. Пет минути преди това Спартак пропуснаха да поведат, след като изпуснаха дузпа. Вратарят на "железничарите" спъна в наказателното поле откъснал се нападател на "синьо-белите", но при изпънението на наказателния удар Цветомир Петков нацели левия страничен стълб на вратата на Локомотив.
Иначе като цяло мача протече спокойно, като и двата отбора не се напъваха много.

Треньорът на плевенчани Красимир Бислимов беше излязал с малко експериментален състав, като извън стартовата единадесеторка бяха титулярите Десислав Русев, Любомир Иванов, Кунчо Кунчев и Симеон Рудашки. Техните заместници през първото полувреме не показаха много стойностна игра, като освен гола и дузпата и няколко мелета почти нямаше нищо интересно.

Цял мач гостите от Горна Оряховица се отбраняваха с 9 човека, като бяха изградили солиден защитен вал, който не даваше много възможности за изява на нападателите на домакините. При единствената си атака през целия двубой, обаче Локо можеха да вкарат гол, след като в 44-ата минута техен нападател остана сам срещу вратаря на плевенчани, но ударът му беше блокиран от притичал в последния момент бранител на Спартак.

Още веднага след почивката Краси Бислимов се опита да промени вялата игра на "синьо-белите", като пусна в игра голмайстора на Спартак Кунчо Кунчев на мястото на Паликрушев и Симеон Рудашки сменил Тихомир Тодоров.
Влезлите атакуващи футболисти в редиците на домакините, обаче почти не промениха с нищо ситуацията на терена. Спартаковци продължаваха хаотично да нападат вратата на Локомотив, но без успех. В 62-ата минута Атанас Атанасов остана непокрит по левия фланг нанесе хубав удар от въздуха, но топката срещна напречната греда.

Седем минути по-късно главния рефер от Севлиево отмени гол за Спартак, след като при поредното меле в наказателното поле на гостите топката беше вкарана в мрежата на горнооряховци, но гола беше отменен заради фал на Кунчев срещу вратаря на Локомотив.

До края на срещата не се случи нищо, като дори и влезлия в 77-ата минута таран Десислав Русев не можа да помогне за по изразителна победа на Спартак.
Докато плевенските футболисти се измъчиха в днешната среща, то техните конкуренти от Локомотив (Мездра) продължават да мачкат, като в днешния 23-ти кръг разнебитиха на чужд терен Червен бряг с 8:1.

В следващия 24-ти кръг навръх Гергьовден момчетата на Краси Бислимов ги чака тежко гостуване на един от добрите отбори в групата Торпедо (Борован), като мача е на 6 май от 18 часа.

Добавено в: Неделя, 29 Април 2012 18:32