20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Трудна победа за Спартак в Белене

PostHeaderIcon Трудна победа за Спартак в Белене

Спартак Плевен победи доста трудно при гостуването в Белене на местния Гигант. В областното дерби бяха отбелязани цели 7 попадения, като плевенчани измъкнаха крайния успех с 4:3. Двубоят бе много интересен, с доста обрати и перипетии. Домакините от Гигант изненадващо поведоха в резултата в 14-ата минута чрез Мариян Боромски. Радостта им обаче трая само две минути, тъй като Васил Шопов изравни. Само след още две централния нападател на Спартак Десислав Русев изведе плевенчани напред - 1:2.
Този резултат се запази до почивката, а още в първата си атака за втората част "глиганите" от Белене изравниха за 2:2. Точен за втори път в мача бе Мариян Боромски. Отново 2 минути бяха необходими на момчетата на Краси Бислимов, за да поведат пак. Васил Шопов реализира второто си попадение в мача за 2:3.
Резултатът не се промени чак до 85-ата минута, когато Симеон Рудашки се разписа за 2:4, реализирайки поредното си попадение в шампионата. Малко преди края Атанас Атанасов задържа с ръце Емил Георгиев в наказателното поле на Спартак и рефера Венцислав Кознички отсъди дузпа. Потърпевшият изпълни точно, фиксирайки крайното 3:4.
В друг мач от днешния 22-ри кръг в Северозападната "В" група лидерите от Локомотив (Мездра) разбиха гостуващия Левски 2007 с 8:1 и продължават да водят в класирането с точка повече от Спартак.
В следващия 23-ти кръг Спартак ще бъдат домакини на Локомотив (Горна Оряховица), като мача ще бъде другата неделя, 29 април от 17.00 часа.

Добавено в: Неделя, 22 Април 2012 19:09