27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Локо Мездра с нова победа след обрат, Спартак спечели служебно с 3:0

PostHeaderIcon Локо Мездра с нова победа след обрат, Спартак спечели служебно с 3:0

Основният съперник на Спартак Плевен в борбата за първото място в Северозападната "В" група Локомотив (Мездра) спечели днес 20-ата си победа от 20 мача в групата. "Железничарите" победиха на собствен терен Академик (Свищов) с 3:1, след като на полувремето губеха с 0:1, но въпреки това успяха да обърнат развоя на мача.
През първото полувреме Академик изненадващо откриха резултата, като в 37-ата минута Мартин Методиев изведе "студентите" напред. След почивката обаче домакините наложиха волята си и успяха да се поздравят с победата. Първо Борис Борисов изравни в 57-ата минута. Десет по-късно отново той се разписа за 2:1, а звездата на домакините Иван Редовски оформи крайното 3:1 в 76-ата минута.
В същото време в днешния кръг Спартак почиваше, защото спечели служебно срещу Ботев (Криводол) с 3:0. Така промени в класирането не настъпиха. Локомотив е с 57 точки на върха, а Спартак продължават да изостават на 4 точки зад тях.
В друг мач от днешния 20-ти кръг Гигант (Белене) победиха с минималното 1:0 Балкан (Белоградчик). Преди почивката двете нули се запазиха, като двата отбора изпуснаха по няколко положения за гол. Веднага след таймаута домакините от Белене натиснаха и стигнаха до своето в 50-ата минута, когато точен бе Светослав Перников.
Друг отбор от нашата област Левски 2007 претърпя поредната разгромна загуба, след като при гостуването в Селановци на местния Дунав падна с 0:5. Резултатът откри Владислав Василев в 23-ата минута, а в 42-ата Венци Миленов удвои, като двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат. В 57-ата минута Владислав Василев направи преднината на Дунав класическа, а в 83-ата минута Николай Борисов покачи на 4:0. Секунди преди края на срещата Влади Василев оформи своя хеттрик и крайния резултат - 5:0.
В останалите срещи от кръга Торпедо (Борован) победи трудно Червен бряг с 2:1, Локомотив (ГО) и Трявна завършиха миролюбиво - 0:0, а Ситомир (Никопол) и Ботев (Козлодуй) също спечелиха служебно своите срещи с по 3:0 съответно срещу Янтра (Габрово) и Локомотив (Дряново).
В следващия 21-ви кръг Спартак Плевен отново ще почиват принудително, защото ги очаква нова служебна победа, този път срещу Янтра (Габрово).

Добавено в: Неделя, 08 Април 2012 19:31