5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Дунав писа четворка на Вихър

PostHeaderIcon Дунав писа четворка на Вихър

Вихър Славяново

В контрола играна в Тетевен Дунав (Русе) победи Вихър (Славяново) с 4:0. Елитният тим реализира по два пъти през полувремената. В 31-ата минута техен нападател засече с глава подаване на съотборник – 1:0. В последните секунди преди почивката резултата бе удвоен от дузпа. В средата на втората част русенец вкара с глава след центриране от корнер. Малко по-късно след бърза контраатака топката спря за четвърти път в мрежата на третодивизионния тим. Селекцията на Краси Бислимов също имаше своите шансове. Те се откриха пред Иван Иванов, но той така и не успя да преодолее вратаря на съперника.

Иначе Дунав повече владееше и разиграваше топката, но освен ситуациите при головете не създаде други опасности. Славяновският състав пък заложи на по-затворена игра, и разчиташе на контраатаки.