20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Сензация! Спартак разби ЦСКА с 3:0 след хеттрик на Краев

PostHeaderIcon Сензация! Спартак разби ЦСКА с 3:0 след хеттрик на Краев

Спартак Плевен сътвори поредната сензация в българския футбол, след като разби на пух и прах кандидат-шампионите от ЦСКА с 3:0 насред столицата. Така плевенчани си върнаха за загубата със същия резултат в осминафиналите от Купата на България през есента. В герой за Спартак се превърна Станислав Краев, който отбеляза хеттрик само за 45 минути игра. Така момчетата на Красимир Бислимов за пореден път доказаха, че мястото им не е сред аматьорите и че имат голям потенциал, който ако успеят да разгърнат в бъдеще могат да носят много радост на зажаднелите за успехи плевенски футболни фенове.
Срещата се игра на централния терен на комплекс "Царско село". И трите гола спартаклии реализираха през второто полувреме, като ЦСКА играха с почти титулярния си състав. Плевенските футболисти показаха на терена голямо мъжество и себераздаване, докато „червените“ се представиха плачевно.
За домакините много слаб мач изиграха дошлите на проби офанзивният футболист Диксън (юноша на Манчестър Юнайтед) и левият краен защитник Раул Мартинс. След двубоя стана ясно, че Стойчо Младенов няма да задържи и двамата играчи.
Иначе през първите 20 минути на срещата не се случи почти нищо интересно. Първото положение в мача дойде пред вратата на ЦСКА, като Любчо Иванов в 14-ата минута отправи опасен удар, но Макенджиев спаси. Две минути по-късно каращият проби Диксън стреля добре от въздуха, но изпрати топката в аут. В 19-ата минута Иванов центрира, но Хадад изби в корнер. След него, Макенджиев увисна, но плевенчани не успяха да се възползват от грешката му.
Така дойде 27-ата минута, когато вратарят на ЦСКА Макенджиев получи червен картон за нарушение извън наказателното поле срещу откъсващия се Десислав Русев. След изгонването ЦСКА замениха Макенджиев с Чавдаров. След удара от последвалия фаул топката облиза гредата от външната страна.
В 44-ата минута капитанът на ЦСКА Тошко Янчев стреля от границата на пеналта, вратарят на Спартак Антонов спаси, а Анисе не успя да направи точна добавка от 3 метра. Така първата част завърши при нулево равенство след поделено надмощие.
Доста смени направиха двамата треньори на почивката. За Спартак възможност за изява получи резервата Станислав Краев, който направи може би най-добрите 45 минути във футболната си кариера. Първо в 47-ата минута Краев даде аванс на гостите от Плевен с диагонален удар. Само 4 минути по-късно отново той бе точен за 2:0, след като чукна с глава кълбото над Чавдаров.
Малко по-късно Дюлгеров от ЦСКА пробва силен удар от фаул, но топката премина на няколко метра над вратата. В 60-ата минута Краси Бислимов смени вратаря Антонов с Тодоров. В следващите 15-ина минути „червените“ се опитаха да върнат поне един гол, но до добри положения не се стигаше.
В 73-ата минута Чавдаров спаси „армейците“ от трети гол след хубав шут на Цветан Петров извън наказателното поле. В 81-ата Присо се измъкна зад защитата на Спартак, преодоля защитник на плевенчани, но стреля много неточно.
Три минути преди края нова добра възможност пропуснаха Спартак. Рудашки влезе диагонално в наказателното поле, но след шута му топката излезе в аут. Така се стигна до 90-ата, когато Мартинс сгреши фатално на аутлинията, а след последвалото центриране Станислав Краев оформи своя хеттрик.
Ето и състава на Спартак Плевен в мача: 86. Антонов 14. Ст. Иванов 5. Григоров 23. Ванков 22. Атанасов 6. Петков 8. Петров 24. Русев 15. Т. Тодоров 10. Шопов 11. Л. Иванов;
През втората част се появиха: Христов, Краев, Рудашки, Я. Иванов, Паликрушев, Р. Иванов, В. Тодоров;

Добавено в: Четвъртък, 05 Април 2012 19:11