20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак пречупи Трявна през второто полувреме

PostHeaderIcon Спартак пречупи Трявна през второто полувреме

Спартак Плевен продължава победния си ход в Северозападната "В" група, след като днес победи Трявна с 4:1. Така момчетата на Красимир Бислимов упорито преследват лидерите от Локомотив (Мездра) и явно ще им дишат във врата поне до дербито между двата тима, което ще се проведе на 20 май в Плевен.
Победата днес не дойде толкова лесно, колкото се очакваше, тъй като след като Спартак поведоха чрез Симеон Рудашки в 26-ата минута помислиха, че успехът ще дойде от само себе си. Това изигра лоша шега на плевенчани, които бяха наказани в 38-ата минута от Николай Денев от Трявна, който отбеляза и изравни резултата. До почивката Любомир Иванов вкара втори гол за плевенчани, но съдията Георги Гинчев го отмени заради засада. Пропуски за Спартак направиха още Петър Ванков и Десислав Русев. Така първата част завърши при 1:1.
През второто полувреме обаче "синьо-белите" излязоха пределно мобилизирани и не дадоха особени шансове на футболистите от планинското градче. Още 3 минути след подновяване на играта Тихомир Тодоров се оказа най-съобразителен в продължителна суматоха пред вратата на Трявна и вкара за 2:1, а в 63-ата минута голмайсторът на Северозападната "В" група Кунчо Кунчев пое топката от дълбочина, финтира трима съперници и вратаря Киров за 3:1.
В оставащото време до края на срещата спартаковци продължиха да имат инициативата и поредното попадение не закъсня. Негово дело беше на завърналия се в редиците на Спартак таран Десислав Русев, който с глава успя да изпревари Киров след центриране на съотборник и направи резултата 4:1. Малко преди това Рудашки удари греда за "синьо-белите".
Така след тази победа Спартак продължават да изостават само на 4 точки от Локомотив (Мездра), като днес "железничарите" спечелиха втори пореден двубой със служебен резултат 3:0, този път срещу отказалия се през седмицата тим на Янтра (Габрово).
В следващия 19-ти кръг Спартак Плевен ще гостуват на 1 април в Белоградчик, като мача е от 17.00 часа, а Локомотив (Мездра) ги очаква трудно гостуване в Никопол на Ситомир.

Добавено в: Неделя, 25 Март 2012 17:03