20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак Плевен смачка Червен бряг със 7:0

PostHeaderIcon Спартак Плевен смачка Червен бряг със 7:0

Плевенският футболен отбор на Спартак разби със 7:0 като гост Червен бряг в среща от 17-ия кръг на Северозападната "В" група. В 20-ата минута плевенчани поведоха с гол на Цветан Петров, след което в 23-ата домакините останаха с човек по-малко на терена, след като главния рефер от Габрово изгони техен играч. Десет минути преди почивката централния защитник Кристиян Григоров засече с глава центриране от пряк свободен удар и вкара своя дежурен гол за 2:0. При този резултат завърши първата част.
След паузата Кунчо Кунчев добави нови два гола в своята сметка - в 70-ата и 75-ата минути. Малко преди това Любчо Иванов вкара третия гол за "синьо-белите", след като използва неточен пас на защитник на Червен бряг и с хубав шут отбеляза. Последните две попадения бяха дело на Станислав Краев, вкарал сам срещу вратаря, и Симеон Рудашки - след самостоятелен пробив. През втората част голмайстора на първия гол в двубоя Цветан Петров също беше изгонен, като в 69-ата минута получи втори жълт картон от рефера Павел Мичев.
Независимо от тази голяма победа момчетата на Краси Бислимов продължават да отстъпват с 4 точки на Локомотив (Мездра), тъй като "железничарите" почиваха в този кръг, но им беше присъдена служебна победа с 3:0 над отказалия се тим от Дряново - Локомотив. Иначе футболистите от Мездра изиграха контрола, като на собствен терен бяха тотално надиграни от един от водещите отбори в Западната "Б" група Бдин (Видин). Локомотив загуби с 0:2, като двата гола паднаха през второто полувреме, но мездренчани можеха да загубят и с по-голям резултат.
В следващия 18-ти кръг Спартак ще бъдат домакини на Трявна, като срещата е на 25 март, събота от 15.00 часа на стадион "Плевен".

Добавено в: Неделя, 18 Март 2012 17:01