20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Партизан е на полуфинал в турнира за Купата на АФЛ

PostHeaderIcon Партизан е на полуфинал в турнира за Купата на АФЛ

Отборът на Партизан (Червен бряг) е на път да постигне един от най-големите си успехи в клубната си история. Вчера тимът надигра като домакин Ботев (Враца) с 3:2 и спечели зоналния финал от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига (АФЛ), като по този начин се класира за националните полуфинали в надпреварата. Чрвенобрежките футболисти поведоха в резултата с гол на Калоян Тодоров в 23-ата минута, но гостите изравниха след точен удар на Мартин Димитров в 30-та минута, пише клубният сайт на Партизан. През второто полувреме домакините отново поведоха, този път след гол в 61-ата минута на опитния Десислав Русев.

Десет минути преди края на мача Любослав Петров реализира нов изравнителен гол за Ботев (Враца), но в 86-ата минута Десислав Русев наниза второто си попадения в срещата и донесе победата на Партизан.

В следващите седмици отборът от Червен бряг ще научи имената на евентуалните си съперници от финалната четворка на турнира, а жребият ще бъде изтеглен в началото на 2016 година.

Добавено в: Неделя, 22 Ноември 2015 12:04