20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак срази Левски с 4:0

PostHeaderIcon Спартак срази Левски с 4:0

Спартак започна по категоричен начин пролетния полусезон в Северозападната "В" група. В среща от първия кръг след подновяването на първенството плевенчани победиха убедително в областното дерби гостуващия Левски 2007 с 4:0. Това бе най-малкото с което гостите можеха да си тръгнат от Плевен, след като Спартак пропусна още поне половин дузина голови положения. Головете за "синьо-белите" нанизаха голмайстора на тима Кунчо Кунчев - на два пъти и по веднъж Цветан Петров през първото и Симеон Рудашки през второто полувреме.
Срещата, която се игра на стадион "Плевен" пред около 250-300 зрители, започна сравнително равностойно, като първите десетина минути двата съперника играеха предимно в центъра. Спартак като че ли не се беше отърсил още от психологическото напрежение от задължителната победа пред собствена публика. Но постепенно момчетата на Красимир Бислимов взеха инициативата и гола не закъсня. В 13-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле на гостите вратаря на Левски не се намеси добре избивайки топката при едно центриране право в краката на Кунчо Кунчев, който без забавяне прати топката във вратата - 1:0.
Левски 2007 през целия двубой не отправиха нито един опасен удар в очертанията на вратата на Станислав Антонов, като основно се отбраняваха. В 26-ата минута Цветан Петров изненада стража на госитите, като с хубав фалцов удар извън наказателното поле матира за втори път отбраната на Левски.
До края на полувремето спартаклии продължаваха да атакуват, като в 43-ата минута беше отменен гол на Кунчев заради засада, а в продължението на първата част отново Кунчев след двойно подаване с Любчо Иванов останал сам срещу вратаря би неточно встрани. Така полувремето приключи при резултат 2:0 за плевенските футболисти.
Втората част почти не се различаваше от първата, като Спартак упражниха дори по-голям натиск, а Левски почти не излизаха от тяхната половина. Много добре се включи крилото Симеон Рудашки, който замени малко след началото на полувремето Цветомир Петков. Той раздвижи много играта на "синьо-белите" особено по фланговете и новите попадения не закъсняха. Първо в 69-ата минута Рудашки напредна отляво и с нисък пас намери непокрития в наказателното поле Кунчо Кунчев, който не сгреши за 3:0, а четири минути по късно самият Рудашки увенча хубавото си включване с гол - 4:0.
До края двубоя се доиграваше, като Спартак създадоха още 2-3 сериозни опасности пред вратата на Левски 2007. В 86-ата минута Тихомир Тодоров стреля опасно от границата на пеналта, но вратаря спаси, а минута по-късно Кунчев отново пропусна чисто положение, като опита с техничен удар да преодолее стража на гостите, но кълбото мина на сантиметри до страничната греда.
Така Спартак започна с хубава победа пролетния полусезон на Северозапад, но борбата с Локомотив (Мездра) се очертава да бъде много оспорвана до самия край на шампионата.
В днешния 16-ти кръг Локомотив победи като гост Дунав (Селановци) с 2:0 и така разликата между двата съперника продължава да бъде 4 точки в полза на "железничарите".
Изненада се получи в мача на другия конкурент за първото място Ботев (Козлодуй), който беше разбит с 4:0 при гостуването си в Белене на Гигант.
В следващия 17-ти кръг Спартак (Плевен) ще играят ново областно дерби, този път те ще гостуват в Червен бряг на местния отбор, като мача е на 18 март, неделя от 15.00 часа.
Ето и състава на Спартак в двубоя с Левски 2007: Станислав Антонов, Станислав Иванов, Милен Тодоров, Кристиян Григоров, Петър Ванков, Цветомир Петков (Симеон Рудашки), Цветан Петров (Янислав Иванов), Васил Шопов, Любомир Иванов (Станислав Краев), Тихомир Тодоров, Кунчо Кунчев.
Рефер: Илиян Маринов - Враца

Добавено в: Неделя, 11 Март 2012 18:21