20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак мушна осем на Ситомир

PostHeaderIcon Спартак мушна осем на Ситомир

Плевенският Спартак разгроми никополския Ситомир с 8:1 в поредната контрола на "синьо-белите" преди началото на пролетния полусезон в Северозападната "В" група. Проверката се проведе отново на изкуствения терен в град Ловеч. Никополчани можеха да си тръгнат и с двуцифрен брой топки в тяхната мрежа, но нападателите на Спартак бяха неконцентрирани в някои от атаките на отбора. Бяха изминали само десетина минути от началото на мача, когато топката беше вече навестила цели два пъти мрежата на Ситомир. В 6-ата минута Симеон Рудашки откри, а малко след това Кунчо Кунчев успя да удвои.
В средата на полувремето футболистите от Никопол проведоха единствената добра атака и чрез Радослав Ангелов реализираха почетното си попадение. Ангелов е бивш юноша на плевенския тим, като за последно игра в Торпедо (Борован).
С трети гол за Спартак в 30-ата минута Янислав Иванов направи 3:1 с което завърши и първото полувреме.
След почивката "синьо-белите" тотално разбиха съперника си. Още в 50-ата минута Ивайло Дангуров покачи на 4:1. След около четвърт час Десислав Русев вкара поредния си гол за Спартак. Той успя да отбележи и малко по-късно - в 80-ата минута (за 7:1), а малко преди това Тихомир Тодоров заби шестото попадение. Крайният резултат 8:1 в последните секунди на двубоя оформи Мартин Велев с втория си гол в контролите тази зима.

Добавено в: Събота, 25 Февруари 2012 18:50