20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Етър този път надви Спартак с 2:1 (+видео)

PostHeaderIcon Етър този път надви Спартак с 2:1 (+видео)

Втора поредна загуба претърпяха футболистите на Спартак по време на зимната си подготовка. След като преди десетина дни "синьо-белите" победиха великотърновския Етър с 2:0, този път те отстъпиха с 1:2. Срещата се игра на стадион "Салито" в Ловеч.
За "болярите" пък това беше първа победа по време на подготовката за новия сезон в "Б" група.
Спартаковци направиха сравнително слабо първо полувреме през което инкасираха два гола, но през второто показаха повече класа и малко не им достигна да изравнят.
В атаката на "виолетовите" си партнираха двама бивши играчи на Спартак Тодор Колев и Георги Какалов.
Етърци започнаха по-активно и до почивката изцяло контролираха събитията на терена. Логично падна и първият гол в 15-ата минута, дело на Мартин Станкев. Една атака, започната отляво, завърши с пас на Тодор Колев към Станкев, който с диагонален удар направи 1:0. Малко след това в 23-ата минута Какалов пък увенча дебюта си с виолетовия екип с красив гол, като от пряк свободен удар порази мрежата на Спартак - 2:0.
Играта през втората част обаче бе коренно различна. Момчетата на Красимир Бислимов се разиграха и след една грешка на етърци успяха да намалят резултата. В 55-ата минута Атанас Атанасов центрира в наказателното поле, а там Мартин Велев засече топката в мрежата за крайното 2:1.