20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак загуби от Монтана след спорна дузпа

PostHeaderIcon Спартак загуби от Монтана след спорна дузпа

Спартак загуби третата си контрола преди началото на пролетния полусезон. Плевенчани паднаха при гостуването си на Монтана след много спорна дузпа в 88-та минута на мача.
Първо Димитър Воденичаров откри за домакините в 40-та минута, но с гол на завърналия се в редиците на "синьо-белите" таран Десислав Русев в 67-та минута Спартак успяха да изравнят. Мачът беше двуостър като все пак към края на полувремето Монтана успяха да поведат. След центриране на Аврамов, стражът на Спартак Станислав Иванов изби топката, която попадна у Воденичаров и нападателя изведе Монтана напред - 1:0 в 40-та минута.
В 67-та Десислав Русев се откъсна от центъра и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на монтанци, пазена от французина Кололо.
Двубоят вървеше към логично равенство, когато в 88-та минута на срещата реферът Йордан Тодоров отсъди много спорна дузпа за нарушение на Григоров срещу Кондев. Плевенските футболисти наобиколиха главния съдия, като възнегодуваха срещу неговото отсъждане. Това обаче не доведе до нищо друго освен до червен картон на Тони Паликрушев. Кондев беше точен от бялата точка и домакините спечелиха мача с 2:1.

Състава на Спартак в този мач: Христов, Атанасов, П. Трифонов, Ванков, И. Иванов, Шопов, Петров, Т. Тодоров, Рудашки, Кунчев (капитан), Ст. Иванов (Ст. Иванов, В. Тодоров, Л. Иванов, Русев, Велев, Кралев, Дангуров, Григоров, Паликрушев).

Следващият контролен мач на Спартак Плевен е в сряда, 22 февруари, отново срещу Етър (Велико Търново).

Добавено в: Събота, 18 Февруари 2012 15:57