27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Вихър (Славяново) бие с 2:0 в Бръшляница, Плевен 2009 печели служебно

PostHeaderIcon Вихър (Славяново) бие с 2:0 в Бръшляница, Плевен 2009 печели служебно

Лидерите в "А" Областна футболна група записаха очаквани победи в мачовете си от 18-ия кръг на първенството. На отбора на Плевен 2009 дори не му се наложи да играе, тъй като гостуващият Левски (Горна Митрополия) не пристигна за срещата в Малчика и домакините прибавиха лесни три точки към своя актив след служебен успех с 3:0. В Бръшляница временният водач Вихър (Славяново) спечели с 2:0, но победата не дойде никак лесно. Срещата беше сравнително равностойна, като гостите много трудно стигаха до изгодни положения. Първото полувреме завърши без голове, а след почивката тимът от Славяново заигра по-офанзивно. Така се стигна до 60-ата минута, когато зрителите станаха свидетели на една доста интересна ситуация. Футболистът на Вихър Тихомир Трифонов беше спънат около границата на наказателното поле и главният съдия Мариян Блажев, който в момента е и играч на Левски 2007, отсъди дузпа и показа втори жълт и респективно червен картон на защитник на Чавдар.

В този момент страничният рефер дотича и след разговор с Блажев стана ясно, че това е първи картон за въпросния футболист от Бръшляница, както и че нарушението е било извън пеналта. Главният съдия отмени предходните си отсъждания и отсъди фаул на сантиметри пред наказателното поле на домакините. Само две минути след въпросната ситуация Мариян Блажев отново даде дузпа за Вихър, като този път нарушението срещу Борислав Иванов беше в наказателното поле. Николай Боянов я изпълни точно и изведе своя тим напред - 0:1. Десетина минути преди края Георги Георгиев получи чудесен прехвърлящ пас зад защитата на Чавдар и намери мрежата на домакините за втори път.

В друг драматичен мач от кръга в Пордим местният едноименен тим и Левски (Брест) изнесоха истински голов спектакъл. Отборът на гостите на два пъти повеждаше чрез попадения на Петър Гунчев, но домакините успяваха да изравнят. Първото полувреме завърши наравно 1:1, а още в първата минута след почивката Левски отново излязоха напред в резултата. В 67-ата минута Пордим отново изравни, но само няколко минути по-късно тимът от Брест вкара нов гол, който се оказа и победен.

В Белене, макар че се очакваше завързан двубой между Гигант и Ботев (Комарево), това не се случи и домакините спечелиха убедително с 5:1. В последния мач от кръга Спартак (Койнаре) нямаше особени проблеми у дома и се справи със Славия (Новачене), като го победи с 3:1. Борба (Шияково) пък победи служебно с 3:0 извадения от групата Дунав (Гиген).

Следващите мачове в групата ще бъдат на 10 април (петък) от 16.00 часа, когато ще се играят отложените срещи от първия пролетен кръг. Три дни по-късно, на 13 април (понеделник) пък ще бъдат двубоите от редовния 19-ти кръг от първенството.

РЕЗУЛТАТИ, "А" ОФГ - 18-ТИ КРЪГ:
Чавдар (Бръшляница) - Вихър (Славяново) - 0:2
Плевен 2009 - Левски (Горна Митрополия) - 3:0 (служебно)
Дунав (Гиген) - Борба (Шияково) - 0:3 (служебно)

3

Заб.: Отборът на Дунав (Гиген) е изваден от групата заради три неявявания на футболни срещи. На неговите противници до края на сезона се присъждат служебни победи с по 3:0.

Добавено в: Събота, 04 Април 2015 21:06