20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак тресна и Етър в Ловеч

PostHeaderIcon Спартак тресна и Етър в Ловеч

След като в петък плевенският футболен Спартак победи играещия в "А" група Видима-Раковски, днес "синьо-белите" спечелиха и втория си контролен мач, този път срещу Етър (Велико Търново) с 2:0. Срещата се игра от 12.30 часа отново в Ловеч на стадион "Салито".
През първите 45 минути двубоя беше равностоен като играта се водеше предимно в централната част на терена. Двата отбора се бореха много в студеното и снежно време. Етър изпусна първото по-сериозно положение в мача, като в 8-ата минута Борислав Кралев след хубава комбинация излезе сам срещу Антонов, но се подхлъзна и не успя да вкара. След пропуска на Кралев „виолетовите“ създадоха още няколко добри положения. При най-чистото от тях Кевин нацели гредата. Юсеф Идриси излъга двама защитници на Спартак и центрира на задната греда, където Кевин прати топката в напречната греда. За плевенчани опасни удари отправиха Рудашки и Кунчев. Така първата част завърши без победител - 0:0.
През втората част на терена за "синьо-белите" от първите 45 минути остана единствено Станислав Иванов. В 50-ата минута след бърза контра на Спартак последва центриране на Крум Зарев към младият Станислав Краев, който порази етърската врата - 1:0 за Спартак.
Десет минути по-късно след тъч влезлия през второто полувреме Цветан Петров получи топката, напредна и удвои резултата - 2:0.
До края спартаковци запазиха своята преднина и записаха нова престижна победа в контролите през тази зима.
Спартак започна в следния стартов състав: Станислав Антонов, Радослав Иванов, Петър Ванков, Тони Паликрушев, Атанас Атанасов, Цветомир Петков, Васил Шопов, Любомир Иванов, Станислав Иванов, Симеон Рудашки и Кунчо Кунчев.
През второто полувреме в игра се появиха Васил Тодоров, Кристиян Григоров, Петър Трифонов, Милен Тодоров, Янислав Иванов, Цветан Петров, Тихомир Тодоров, Ивайло Дангуров, Станислав Краев и Крум Зарев.
Спартак поведе на Етър с 2:0 след гол на влезлия през второто полувреме Цветан Петров! На терена за "синьо-белите" от първите 45 минути остана единствено Станислав Иванов.

Добавено в: Неделя, 12 Февруари 2012 15:28