20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Лидерите с нови три точки в поредния кръг на "А" ОФГ

PostHeaderIcon Лидерите с нови три точки в поредния кръг на "А" ОФГ

Интересни мачове видяха феновете от региона в изминалия 17-ти кръг от първенството на "А" Областна футболна група. Двата лидера във временното класиране прибавиха лесни три точки към своя досегашен актив и продължават да разделят челните две позиции с равен брой точки - по 41. Водачът Вихър (Славяново) спечели служебно с 3:0 над извадения от групата тим на Дунав (Гиген), а вторият Плевен 2009 постигна лесен успех с 3:0 в Шияково над местния Борба. Гостите взеха комфортна преднина от 2:0 още през първото полувреме, като попаденията бяха дело на Петър Йорданов и Росен Ангелов. През втората част Крум Зарев наниза нов гол за Плевен 2009 и фиксира класическото 3:0.

Третият в класирането Мизия (Кнежа) се справи у дома с Чавдар (Бръшляница), като го победи с 2:0 и се укрепи в тройката на първенството. Гостите приключиха мача с 9 души, след като двама от техните играчи получиха червени картони.

В дербито на кръга в Комарево домакините от Ботев надделяха над ФК Пордим с 3:2 и го изпревариха в подреждането, като вече са четвърти с точка повече пред своите съперници. Срещата беше двуостра, като и двата състава имаха шанс за успех. Домакините обаче бяха по-настойчиви и взеха трите точки с победен гол в края.

На стадиона в село Гиген, където играе своите домакински срещи тимът на Левски (Брест), гостуващият Спартак (Койнаре) отмъкна трите точки, като спечели с 1:0. Символичните домакини играха по-добре през почти цялата среща, като изпуснаха доста голови положения. Над всички в мача беше вратарят на Спартак Николай Христов - Пантерата, който спаси всичко и не остави никакви шансове на нападателите на Левски. През първото полувреме Галин Панков от Брест удари греда, а по два пропуска за домакините се отчетоха Цветелин Каменов и Венцислав Кръстев.

След почивката гостите гледаха по-често към вратата на Левски, като на свой ред удариха гредата зад стража на домакините Илиян Харалампиев. Той обаче беше основен виновник за победното попадение на Спартак, като при едно центриране в 70-ата минута си вкара нелеп автогол. По този начин койнарчани задминаха състава от Брест и вече са седми с актив от 24 точки. Толкова има и беленският Гигант, който ще запише победа с 6:0 над Левски (Горна Митрополия). Срещата помежду им в днешния кръг беше прекратена при резултат 3:0 за беленчани. В средата на второто полувреме, след третото попадение във вратата на Левски, домакините напускат терена в знак на протест заради отсъжданията на главния съдия.

В следващия 18-ти кръг на двата водача им престоят сравнително лесни двубои. Вихър (Славяново) ще гостува на деветия Чавдар (Бръшляница), а Плевен 2009 ще посрещне в Малчика последния Левски (Горна Митрополия). Най-интересно се очертава да бъде на мача в Белене между шестия Гигант и четвъртия Ботев (Комарево). Интригуващ изглежда и мачът в Пордим между местния едноименен отбор и гостуващия Левски (Брест). Третият в подреждането Мизия (Кнежа) пък ще почива в кръга, който ще се състои на 4 април (събота) от 17.00 часа.

РЕЗУЛТАТИ, "А" ОФГ - 17-ТИ КРЪГ:
Борба (Шияково) - Плевен 2009 - 0:3
Левски (Брест) - Спартак (Койнаре) - 0:1
Ботев (Комарево) - ФК Пордим - 3:2
Левски (Горна Митрополия) - Гигант (Белене) - прекратен при 0:3
Мизия 2005 (Кнежа) - Чавдар (Бръшляница) - 2:0
Вихър (Славяново) - Дунав (Гиген) - 3:0 (служебно)

12. Левски - Горна Митрополия 15 2 0 13 12-66 6

Заб.: Отборът на Дунав (Гиген) е изваден от групата заради три неявявания на футболни срещи. На неговите противници до края на сезона се присъждат служебни победи с по 3:0.

Добавено в: Събота, 28 Март 2015 20:00