20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Областното футболно дерби отново остана без победител

PostHeaderIcon Областното футболно дерби отново остана без победител

Дълго чаканото футболно дерби между отборите на Плевен 2009 и Вихър (Славяново) отново завърши без победител. Срещата от 16-ия кръг на "А" Областна група, която се игра в село Малчика, за втори път през този сезон приключи наравно - 1:1. Припомняме, че през есента двубоят в Славяново, след много ексцесии сред публиката и на терена, завърши с нулево реми. Двете равенства облагодетелстват тима на Вихър, който излиза с едни гърди напред в битката за първото място, тъй като е отбелязал гол на чужд терен. Така след кръга статуквото на върха се запазва, като отборът от Славяново е първи, с равен брой точки с Плевен 2009, но с по-добри показатели в срещите помежду им. Днешният мач, който беше наблюдаван от около 500 зрители, мина доста по-спокойно в сравнение с дербито през есенния полусезон. Двата отбора играха мъжки, като гостите от Вихър бяха по-организирани и по-издръжливи.

През първото полувреме футболистите от Славяново играха по-добре и закономерно това се отрази и на резултата. В 15-ата минута бившият играч и треньор на Спартак (Плевен) Николай Боянов откри след изпълнение на пряк свободен удар. След почивката Плевен 2009 вдигна оборотите и в 54-ата минута стига до изравняване. След ъглов удар последва меле в наказателното поле на Вихър, където най-съобразителен се оказа доскорошният футболист на Спартак Ивайло Дангуров, който вкара за 1:1.

До края домакините доминираха, но така и не стигнаха до победен гол. Малко преди края голмайсторът на Вихър Николай Боянов можеше да си вкара автогол, като след фаул, изпълнен от Иван Брезоев, насочи топката с глава към собствената си врата, но тя кацна над напречната греда. Любопитното е, че дербито беше охранявано от тридесетина полицаи, които не позволиха да се случат инциденти по трибуните и около стадиона.

В останалите двубои от кръга нямаше особени изненади. Третият Ботев (Комарево) допусна поражение в Койнаре от местния Спартак с 1:2, като това беше използвано от Мизия (Кнежа), които изскочиха трети, след служебен успех над извадения заради три неявявания тим на Дунав (Гиген). Отборът на Комарево беше изпреварен и от тима от град Пордим, който срази в този кръг слабака Левски (Горна Митрополия) с 5:0. В Белене местният Гигант разби Борба (Шияково) с 6:1, а в Новачене Левски (Брест) изкова успех с 2:1 над домакините си от Славия, за които опасността от изпадане е голяма.

В следващия 17-ти кръг водачът Вихър (Славяново) ще прибавят лесни три точки, тъй като ще им бъде присъдена служебна победа с 3:0 над изхвърления тим на Дунав (Гиген). Вторият Плевен 2009 ще гостува на Борба (Шияково), а Мизия (Кнежа) ще приеме Чавдар (Бръшляница). Интересен мач се очертава в Комарево, където петият Ботев ще посрещне четвъртия ФК Пордим. В другите две срещи един срещу друг ще играят Левски (Брест) и Спартак (Койнаре), както и Левски (Горна Митрополия) и Гигант (Белене). Всички срещи ще се състоят на 28 март (събота) от 15.00 часа.

РЕЗУЛТАТИ, "А" ОФГ - 16-ТИ КРЪГ:
Плевен 2009 - Вихър (Славяново) - 1:1
Гигант (Белене) - Борба (Шияково) - 6:1
ФК Пордим - Левски (Горна Митрополия) - 5:0
Спартак (Койнаре) - Ботев (Комарево) - 2:1
Славия (Новачене) - Левски (Брест) - 1:2
Дунав (Гиген) - Мизия (Кнежа) - 0:3 (служебно)

12. Левски - Горна Митрополия 14 2 0 12 12-60 6

Заб.: Отборът на Дунав (Гиген) е изваден от групата заради три неявявания на футболни срещи. На неговите противници до края на сезона се присъждат служебни победи с по 3:0.

Добавено в: Събота, 21 Март 2015 19:34