20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Левски 2007 си тръгна с точка от Козлодуй, Партизан преклони глава пред Ботев (Луковит)

PostHeaderIcon Левски 2007 си тръгна с точка от Козлодуй, Партизан преклони глава пред Ботев (Луковит)

Отборът на Левски 2007 успя да се върне с точка от гостуването си в Козлодуй на местния Ботев. Тимът от град Левски завърши наравно 0:0, като след отказването на Видима-Раковски вече твърдо заема петата позиция във временното класиране на Северозападната "В" група с актив от 23 точки. Двубоят в крайдунавския град беше от програмата на 14-ия кръг. Срещата беше равностойна, като и двата тима хвърлиха доста сили. Положенията обаче пред двете врати почти липсваха. В същото време друг отбор от нашия регион - Партизан (Червен бряг), трябваше да преклони глава при гостуването си в съседния град Луковит на Ботев. Футболистите на Григор Петков загубиха местното дерби с 1:3. Головете за домакините отбелязаха Младен Младенов (30 мин.), Милен Тонев (49 мин.) и Ангел Русев (70 мин.), а почетното попадение за Партизан реализира Роберт Росинов в 84 минута.

Червенобрежкият тим можеше да получи и повече попадения в своята врата, но това не се случи, благодарение на добрата игра на вратаря Венцислав Христов и бранителя Галин Великов. Друга причина за поражението на Партизан беше и липсата на добра физическа подготовка. Гостите приеха играта в собствената половина и това естествено се отрази неблагоприятно и на крайния резултат.

Първият точен удар във вратата на Ботев бе записан чак в 81-ата минута, когато Теодор Петков стреля от воле, но вратарят на домакините изби в ъглов удар. Шест минути преди края Роберт Росинов вкара почетното попадение за своя тим, отбелязвайки с диагонален удар.

В следващия 15-ти кръг отборът на Левски 2007 го чака много тежко гостуване в Свищов на "студентите" от Академик, а Партизан ще приеме габровския Янтра. Срещите ще се играят на 22 март (неделя) от 14.30 часа.

Добавено в: Понеделник, 16 Март 2015 10:31