27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ 400 гола паднаха в мачовете от есенния полусезон на Северозападната "В" група

PostHeaderIcon 400 гола паднаха в мачовете от есенния полусезон на Северозападната "В" група

Точно 400 гола видяха любителите на футбола във всичките изиграни двубои от есенния полусезон в Северозападната „В” група. Средно попаденията на мач са били 3.33, сочи статистиката на Зоналния съвет на Българския футболен съюз във Велико Търново. "Домакините са отбелязали 245 гола, а гостите - 155. От попаденията 168 са вкарани през първите полувремена, а останалите 232 са отбелязани след почивката на срещите”, съобщи секретарят на ЗС на БФС Страцимир Тинчев. Домакините са постигнали 66 победи, а гостите са спечелили в 34 двубоя. 20 мача са завършили наравно, като в 7 от тях не са паднали голове. Най-резултатното реми е било в 4-ия кръг, когато Левски 2007 и Ситомир (Никопол) са приключили при резултат 4:4. В 18 срещи последният съдийски сигнал е прозвучал при разлика в резултата повече от 4 гола.

9 мача са свършили с победно съотношение от 4 попадения. В 14 двубоя то е било три гола, в 23 срещи - две попадения, а 36 битки са се решили чрез един точен изстрел във вратата. В изиграните от първенството 119 срещи са показани 46 червени и 431 жълти картони. Един мач не е проведен, а два са прекратени. В тях са присъдени съответно служебни резултати.

За полусезона са били картотекирани 218 футболисти до 23 години и 121 играчи над тази възраст. Есенните двубои са наблюдавани от 38 920 души, което прави по 321.7 човека средно на мач. Най-голям интерес е имало към битките от 2-ия кръг. Срещите Трявна - Гигант (Белене), Ботев (Луковит) - Ситомир (Никопол), Спартак (Плевен) - Видима-Раковски (Севлиево), Левски 2007 - Локомотив (Мездра), Локомотив (Горна Оряховица) - Етър (Велико Търново), Павликени - Ботев (Козлодуй), Янтра (Габрово) - Бдин (Видин) и Ком (Берковица) - Партизан (Червен бряг) са гледани от 6 700 зрители.

Добавено в: Сряда, 11 Декември 2013 15:53