20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Левски (Брест) разгроми Долни Дъбник и стана втори в "А" ОФГ (ОБНОВЕНА)

PostHeaderIcon Левски (Брест) разгроми Долни Дъбник и стана втори в "А" ОФГ (ОБНОВЕНА)

Миналата събота се състояха двубоите от поредния 9-ти кръг в "А" Областна футболна група. Лидерите от Ювентус (Малчика) се справиха в домакинския си мач срещу Локомотив (Левски) с 3:1 и се затвърдиха на първото място в групата, като дори увеличиха своята преднина пред преследвачите си на четири точки. Това стана факт, след като отборът на Мизия (Кнежа) допусна грешна стъпка и направи равенство 1:1 при визитата си в Новачене на местния Славия. Този резултат беше използван по най-добрия начин от тима на Левски (Брест), които разгромиха гостуващия им състав на Единство (Долни Дъбник) с 8:1 и така изскочиха на второто място в подреждането с точка повече пред Мизия и на четири зад водачите от Малчика.

И след мачовете от този кръг ви предлагаме кратки информации за всеки един от седемте двубоя в групата:

Ювентус (Малчика) - Локомотив (Левски) - 3:1

Общинското дерби протече доста коректно, като главният рефер не показа нито един картон. В състава на гостите от Левски играха четирима бивши футболисти на домакините, включително и капитанът им Петър Караиванов. Два гола за победата на Малчика вкара Светослав Бърканичков, а локомотивци успяха да намалят чак в последната минута на мача чрез голмайстора си Райко Райков.

Славия (Новачене) - Мизия (Кнежа) - 1:1
Двубоят се състоя в град Славяново, поради лишаване от домакинство за 1 мач на отбора на Славия. Гостите от Кнежа първи успяха да поведат, но в края на първото полувреме символичните домакини изравниха. През втората част Мирослав Стойков от състава на Новачене беше изгонен за втори жълт картон, но от щаба на Славия претендираха за спестен червен картон за капитана на Мизия Ивайло Иванов, който направи нарушение като последен в защитата. Иванов, който е брат на Любомир Иванов, е дългогодишен бивш играч на Спартак Плевен, както и на Белите орли, Чавдар (БС), Ком-Миньор, Бдин (Видин).

Левски (Брест) - Единство (Долни Дъбник) - 8:1
Пълно превъзходство за домакините от Брест. Четири гола за победата на Левски отбеляза техният голмайстор Венцислав Кръстев.

Ракета (Буковлък) - Левски (Горна Митрополия) - 1:0
Буковлъшките футболисти спечелиха минимално, но гостите от Горна Митрополия можеха да си тръгнат с доста повече попадения в своята врата. Победния гол за Ракета отбеляза през първото полувреме Кольо Божинов.

Ботев (Комарево) - Борба (Шияково) - 5:3
Много интересен и интригуващ двубой, пълен с обрати. Домакините поведоха с 2:0, гостите обърнаха до 2:3, след което комаревските футболисти наложиха волята си и спечелиха с 5:3. Две попадения за Ботев вкара техния голмайстор Иван Аделинов. Борба (Шияково), чийто президент е д-р Стефан Цветанов, началник отделение Лицево-челюстна хирургия в Медицинска академия - Плевен, направиха поредния си резултатен двубой, като този път потърпевш, с 3 гола в мрежата си, беше бившия вратар на Спартак Плевен, Белите орли и Сторгозия Петър Дочев.

ФК Пордим - Плевен 2009 - 2:1
В Пордим домакините от местния едноименен отбор, явно вдъхновени от тържествата по повод празника на града, успяха да преодолеят съпротивата на силния отбор на Плевен 2009, като ги победиха с 2:1. Това беше трети пореден успех за пордимчани, който ги изкачи на седмото място с актив от 12 пункта. Пордимчани поведоха, гостите изравниха, а победния гол падна в 45-ата минута. Любопитен факт от този сблъсък беше, че попадението за Плевен 2009 вкара завърналия се от Германия бивш футболист на Белите орли и Сторгозия и бивш футболен съдия - Христо Станчев (Доктора).

Свобода (Милковица) - ОФК Тръстеник - 2:2
Въпреки, че в дните преди мача Тръстеник бяха наказани да играят 8 от домакинските си мачове на неутрален терен, а двама от най-добрите им футболисти - наказани за по 1 година извън терените, съумяха като гости да се преборят за точката, независимо, че губеха в хода на срещата с 2:0.

На 2 ноември (събота) от 14.00 часа ще се състоят срещите от следващия 10-ти кръг, като най-възловия мач ще бъде в Кнежа, където домакините от Мизия ще посрещнат едноличните лидери от Ювентус (Малчика). При евентуален успех на състава от Кнежа битката за върха в групата ще стане още по-непредсказуема. Вторият Левски (Брест) ще гостува на ОФК Тръстеник, а Ракета отново ще бъде домакин, този път на Ботев (Комарево). Плевен 2009 пък ще приемат в село Малчика тима на Свобода (Милковица).