20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Ракета удари Мизия, Ювентус с поредна победа

PostHeaderIcon Ракета удари Мизия, Ювентус с поредна победа

В събота се играха срещите от поредния 7-ми кръг от първенството на "А" Областна футболна група. Изненадата на кръга падна в Буковлък, където местния Ракета удари един от основните претенденти за първото място Мизия (Кнежа), като ги победи с 2:1. В същото време лидерите от Ювентус (Малчика) се справиха у дома срещу ОФК Тръстеник с 3:1 и увеличиха своята разлика на върха в класирането на 5 точки. Третият Левски (Брест) сгази в Милковица местният отбор Свобода с 5:1 и се доближи само на точка зад тима от Кнежа. Друг от силните състави в групата Плевен 2009 също спечели в този кръг като гост с 1:0 над Славия (Новачене) и е доста близо до челната тройка. Пети засега се движи тима на Ракета (Буковлък), а шестицата допълва отборът на Борба (Шияково).

Дербито на кръга безспорно беше двубоят в Буковлък, където местните футболисти се наложиха над един от лидерите в лигата Мизия (Кнежа) с 2:1. Домакините подпечатаха своята победа още през първото полувреме, когато с два гола на баща и син Божинови - Георги и Кольо поведоха с 2:0. През втората част гостите върнаха едно попадение, но за повече нямаха време. От щаба на Мизия изразиха своите претенции към главния съдия, както и за груба игра от страна на буковлъшките футболисти. Любопитен факт от състава на Буковлък е, че в него играят пет братя Божинови, както и сина на Георги Божинов.

В Малчика се състоя нещо като римейк на двубоя Армения - България, като в 45-ата минута при резултат 1:0 (автор на гола Светослав Бърканичков) съдията изгони играч на домакините и от последвалия фаул гостите от ОФК Тръстеник успяха да изравнят - 1:1. След почивката Ювентус вкараха нови две попадения, чрез голмайстора си Бърканичков, който отбеляза хеттик, и спечелиха с 3:1. Освен с трите гола играчите от Малчика се отличиха и с многото пропуски пред противниковата врата, като и стражът на Тръстеник на няколко пъти беше на мястото си и предотврати няколко сигурни попадения.

В Новачене се срещнаха тимовете на местния Славия и Плевен 2009. Двубоят беше равностоен, с лек превес на гостите, които успяха да победят с минималното 1:0 с попадение на доскорошния треньор на Спартак Плевен Красимир Бислимов, който вкара в 70-ата минута от дузпа.

В Шияково домакините от Борба се справиха с тима на Левски (Горна Митрополия) с 2:0. Червен картон в срещата получи бившия любимец на Пламен Марков и настоящ капитан на гостите Пламен Лалев. 38-годишният бивш играч на Янтра, Миньор (Перник), Видима-Раковски и Белите орли беше изгонен от терена, заради удар по главния съдия, за което от ДК към ОС на БФС в Плевен го наказват с лишаване от състезателни права за 1 година.

На дербито на Община Гулянци между Свобода (Милковица) и Левски (Брест), завършило 1:5, цели пет попадения за гостите отбеляза един от водещите голмайстори в "А" ОФГ за последните 5-6 години Венцислав Кръстев.

Ботев (Комарево) се разправи вкъщи с гостуващия Локомотив (Левски), като го срази с 5:1. Много добър мач за домакините изигра доскорошния играч на Сторгозия (Плевен) Даниел Островски, а две от попаденията станаха дело на голмайстора в "А" ОФГ за сезон 2011/2012 г. Иван Аделинов. Гостите се представиха доста слабо, като само успяха да отбележат почетен гол в последната минута на мача.

В последната среща на кръга в аутсайдерското дерби на групата ФК Пордим се наложи над Единство (Долни Дъбник) с 4:2 и с 6 точки заема 12-ото място в подреждането.